avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 402 soluții astăzi
Forum Activitate rocs

Activitate rocs

Răspuns la discuția Mandat de reprezentare
M-am exprimat greșit . Nepotul meu joaca forbal și a găsit un impresar in Anglia . Acel impresar a trimis un model de mandat de reprezentare prin care cere ca parintele sa îl mandateze pentru reprezentarea fotbalistului ( 17 ani are băiatul ). . Nu este specificata o perioada și nici dacă este gratuit mandatul . El spune ca își ia comision de la club. Dar cere sa fie mandatar exclusiv. Ce presupune acest gen de mandat ? Ma refer la obligațiile părintelui / jucătorului de fotbal . Modelul de mandat este in la engleză. Mulțumesc
Buna ziua. As vrea sa știu la ce obliga un mandat de reprezentare general acordat unui agent de fotbal . Agentul este din Anglia , dacă are vreo relevantă . Mulțumesc !
Răspuns la discuția Acuzatii defăimare
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri !
Multumesc . Într-adevăr in contract scrie ca nu trebuie sa comenteze public despre club.
De acord cu atenția la ce semnează. Totuși la 16 ani nu prea știi multe ...întrebarea este dacă plângerile la adresa clubului pot fi considerate defăimare .
Problema este ca i a pus sa semneze niște hârtii . Probabil state de plata . Așa credem.
Buna ziua . Nepotul meu prestează o activitate sportiva pentru care nu a fost plătit de la începutul contractului. Precizez ca are contract de activitate sportiva pentru ca are 16 ani împliniți. A fost certat de către reprezentant al clubului ca s a plâns ca nu a primit salariul și acesta este in prejudiciu de imagine pentru club . Faptul ca s a plâns fata de colegi /rude ca nu a primit banii este o acuzație defăimătoare pentru club? Mulțumesc
Răspuns la discuția Casier asociatie proprietari
Nu m-am exprimat corect. Întocmesc Dp in condițiile arătate mai sus de Dvs. Nelamurirea mea era legată de completarea registrului de casa de către Adm . Dacă eu încasez si fac unele plăti atunci eu trebuie sa scriu aceste operațiuni. Dacă Adm la întocmirea reg de casa uita sa treacă o Dp sau o chitanța atunci cine este răspunzător?
multumesc d-na Elga .
Eu plătesc spre exemplu firma de curățenie , dau avans lucrare pe baza de dispoziție de plata semnată de Adm si președinte