Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mandat de reprezentare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mandat de reprezentare

Buna ziua. As vrea sa știu la ce obliga un mandat de reprezentare general acordat unui agent de fotbal . Agentul este din Anglia , dacă are vreo relevantă . Mulțumesc !
E prea ... generală întrebarea.
Și apoi, mandatul acela are si el o formă ... scrisă, presupun, fiindcă mă îndoiesc că o fi fost dat sub formă ... fluierată din tribune. Or, noi nu dăm în bobi și nu citim în stele. Obligațiile ar trebui să fie scrise pe undeva.
romascanu, moderator
M-am exprimat greșit . Nepotul meu joaca forbal și a găsit un impresar in Anglia . Acel impresar a trimis un model de mandat de reprezentare prin care cere ca parintele sa îl mandateze pentru reprezentarea fotbalistului ( 17 ani are băiatul ). . Nu este specificata o perioada și nici dacă este gratuit mandatul . El spune ca își ia comision de la club. Dar cere sa fie mandatar exclusiv. Ce presupune acest gen de mandat ? Ma refer la obligațiile părintelui / jucătorului de fotbal . Modelul de mandat este in la engleză. Mulțumesc