avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate deeandr

Activitate deeandr

as dori daca sa poate o fisa de post pentru managerul de portofoliu cat de repede posibil
Ce trebuie sa fac daca fostul angajator refuza sa-mi elibereze fisa de lichidare. nu le-a convenit plecarea mea si acum refuza sa-mi dea fisa de lichidare

Nu ma intereseaza sa-mi plateasca zile libere..vreau doar sa nu imi vina peste 1 an ca i-am plecat cu 5 calculatoare, 6 masini si 72 de vaci. :)

ce pot face?
Răspuns la discuția Referat ITM Art. 65
Probabil difera de la judet la judet. Mie mi s-a cerut expre un referat...in care sa explic clar ce anume a dus la desfacere, referat la care desigur trebuie sa atasez toate dovezie de care ai amintit tu..
Răspuns la discuția Referat ITM Art. 65
Intai trebuie sesizata problema (preferabil in scris). Dupa care se emite o decizie in care se stabileste cercetarea disciplinara. Ii trimiti angajatului -cu confirmare de primire- instiintare conform art. 267sa se prezinte la cercetare. (tu stabilesti o comisie de cercetare). Faceti proces verbal de sedinta neaparat! (inregistrezi toate dovezile ridicate de ambele parti). Stabiliti printr-o decizie sanctiunea disciplinara, faci referatul (care intre timp l-am terminat....mi-a venit inspiratia =D>), si esti OK...sper sa te fi ajutat