avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Activitate alexander.dominic

Activitate alexander.dominic

Răspuns la discuția act dezmembrare
buna seara, da la actul de vanzare cumparare am fost prezent.Numai la cel de dezmembrare nu.Cand m-am intabulat mi s-a cerut dezmembrarea.Dar fostul propietar a scris cu totul mai putin in act.Am facut plangere la cadastru, acum sunt in proces cu ei.
Discuție act dezmembrare
Buna seara, am o intrebare in legatura cu o dezmembrare.Am cumparat un garaj in 2001, evident cu un contract de vanzare cumparare.Apoi dupa 8 luni s-a facut dezmembrarea fara ca eu sa fiu prezent, si trecand in act mai putini mp decat era in actul de vanzare cumparare.Cand s-a facut dezmembrarea nu am fost prezent, ci numai fostul propietar impreuna cu sotia.I-am cerut sa vina ca sa indreptam aceasta greseala, si mi-a spus ca nu il intereseaza, a semnat, gata.Ce ma sfatuiti sa fac.

multumesc
buna ziua, am cumpar un garaj + pivnita (spatiu Tehnic) in 2001, i-am facut cadastru, l-am trecut pe numele meu la Directia Venituri Buget Local. Apoi cand am fost anul acesta la cei de la OCPI am aflat ca sunt trecut numai cu garaj fara aceea pivnita -spatiu tehnic, desi eu din 2001 am releveu pe ambele spatii.Posibil sa se fi facut vreo manarie, din partea cuiva.Daca folosesc de 9 ani de zile acea pivnita in cazul unei judecati cu cineva e posibil sa am castig de cauza, adica sa se prescrie in favoarea mea, desi platesc la DVBL pe abele spatii.

va multumesc
Răspuns la discuția carte funciara
Am fost la notar, fostul propietar a fost chemat de 3 ori, nu a venit deloc.Notarul a spus ca sa il dau in judecata si sa cer contestatie la executare.Asta inseamna ca sa evaluez , si sa platesc ceva bani.Cum e mai bine ca sa ma intabuleze si cu spatiul de jos cei de la cartea funciara.
Răspuns la discuția carte funciara
multumesc mult pentru raspunsurile dvs.
Răspuns la discuția carte funciara
buna seara, rolul fiscal este de 8 ani de zile pe albele spatii garaj+subsol.Numai la cei de la cartea funciara este trecut doar garajul.Asta inseamna sa vina si fostul propietar ca sa iti de-a vreun acord, sa semneze vreun act,ma refer la notariat.Ma pot duce la orice notar pentru a face aceasta resctificare sau trebuie la cel care a facut actul de vanzare cumparare- dezmembrare.o seara placuta va doresc
buna seara, mai departe nu va pot indruma.Puteti incerca la primaria de care apartineti sa aflati un raspuns legat de problema dvs.Politia in nici un caz nu se baga in asa ceva.o seara placuta va doresc
buna seara, cel mai bine chemati o firma care se ocupa de intretinerea centralelor termice, vedeti parerea lor care este.cu stima
Discuție carte funciara
buna seara, in urma cu 8 ani am cumparat un garaj+ spatiu tehnic (subsol).Intabularea a fost facuta numai pe garaj dar nu si pe subsol.IProblema e urmatoarea, propietarul de la care am cumparat eu mi-a vandut cu act de vanzare-cumparare garajul si subsolul.Dupa 8 luni a facut dezmebrarea, unde stipula ca dezmembreaza numai garajul.Cum pot face ca sa intabulez si subsolul.va multumesc
Răspuns la discuția certificate nastere si deces
va multumesc din toata inima pentru raspunsurile dvs.=D>