avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate lalaala22

Activitate lalaala22

Buna ziua! In cazul convocarii executarii silite a imobilului se mai poate da altceva la schimb pentru contravaloarea creditului? Masina sau vreun teren?
Buna ziua! Astazi bunicul meu a deschis usa de la masina si a lovit si zgariat oglinda unui alt autoturism in parcare la un supermarket. Am asteptat propietarul, dar daca am vazut ca nu vine am plecat. Acum imi fac mustrari de constiinta. Care ar fi consecintele si in cat timp sa ma astept la un apel de la politie? Daca el nu declara in 24 de ore cele intamplate pot sta linistita?

V-am scris pe mail

lalaala22 a scris:

Da-mi tu te rog mesaj , daca poti . Nu prea stiu cum sa dau mesaje in privat pe acest site . Multumesc!

Georgiana Uica a scris:

Da-mi un mesaj in PV cand poti , sunt mai multe persoane in aceeasi situatie.

Mersi,



Da-mi tu te rog mesaj , daca poti . Nu prea stiu cum sa dau mesaje in privat pe acest site . Multumesc!

Georgiana Uica a scris:

Da-mi un mesaj in PV cand poti , sunt mai multe persoane in aceeasi situatie.

Mersi,

Buna ziua ! Ieri am fost inselata cu suma de 500 de lei . In acel mizerabil contract scrie ca trebuie sa ma prezint astazi la o sedinta foto si ca in urma sedintei imi va da un album pe care trebuie sa platesc 400 de euro . Mi-au spus complet altceva cand am vorbit cu ei la sediul din Piata Unirii . Nu o sa ma duc la nici o sedinta ca sa nu fiu obligata sa platesc 400 de euro pe un amarat de album . Haideti sa ne strangem mai multe persoane sa mergem peste ei sau sa facem plangeri si tot ce se poate face sa ne luam banii inapoi de la escroci !

Roxkali a scris:

Multumesc frumos pentru raspuns. Nu am de gand sa renunt.
Vreau sa le trimit o cerere de reziliere si apoi sa depun plangere.
Daca ne strangem mai multe persoane poate se misca ceva....