avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate asandra2004

Activitate asandra2004

Răspuns la discuția executor
bttb63 eu vorbesc de principii nu de institutzii...intzelegi?
Răspuns la discuția executor
care-i legea bancara?
unde scrie ca un contract de credit constituie titlu executoriu?
omul a incheiat nu cu o BANCA contractul, ci cu o cooperativa de credit.
Răspuns la discuția executor
exista un contract de credit in care se stipuleaza ca " prezentul contract constituie titlu ececutoriu".
Discuție executor
Buna ziua! Poate un executor judecatoresc sa trimita unei institutii cerere de poprire pe salariul unui angajat fara ca sa existe o hotarare judecatoreasca si fara notificare sau somatzie?
Executorul fiind angajat de catre o cooperativa de credit si cerandu-i salariatului si cheltuieli de executare.
Mentionez ca salariatul a intarziat cu rata doua luni de zile.
Răspuns la discuția restrangere activitate
POATE-MI RASPUNDETZI DVS. DE CE TREBUIE RESPECTAT PREAVIZUL DE 15 ZILE PREVAZUT IN CONTRACTUL INDIVIDUAL DE MUNCA IN CAZUL RESTRANGERII DE ACTIVITATE.
Salariatul lucreaza in domeniul constructiilor, iar cum de treaba nu este....de ce este necesar preaviz cand nu este de treaba, ca sa mai stea inca 15 zile fara sa faca nimic? cine-l plateste? Poate cunoastetzi o procedura mai simpla.
Buna ziua! Va rog sa ma ajutat intr-o problema spinoasa. Mi s-a cerut sa concediez un angajat pentru motive ce nu tzin de persoana salariatului ca urmare a dificultatilor economice conf. art.65 alin.1 din codul muncii. Cum trebuie sa procedez?
Discuție PENALITATI
Cum calculez penalitati la o factura din 2006? Penalitatea poate sa depaseasca suma datorata?
Răspuns la discuția CARTE DE MUNCA
multumesc!, dar este adevarat ca dupa controlul celor de la I.t.m. nu mai pot aplica procedura?
Răspuns la discuția CARTE DE MUNCA
Eu nu i-am retinut nimic, pur si simplu nu i-am inchis cartea de munca. Cartea de munca se afla la I.T.M.. pROCEDURA LABORIOASA n-am avut cu cine s-o fac pentru ca dansul nu a mai venit pur si simplu la munca.