avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

Imi puteti spune va rog daca vineri,10.09.2021,la reantoarcerea din Germania in Romania,si nu am test intru in izolare?C.f. culori au momentan aceste 2 tari? Multumesc
Răspuns la discuția Carantina in Romania?
Multumesc
Buna ziua.in data de 10.09.2021,plec din Germania ,In Romania,asi dori sa stiu daca se face izolare la domiciliu,si daca exista modalitate de a scapa de izolare.Nu sunt vaccinat. Multumesc.
Carantina in Romania?
Buna ziua.pe 10.09.2021 plec din Germania in Romania,In urma unui contract de ingrijitor.asi dori sa stiu daca exista o cale prin care nu pot intra in izolare in Romania.precizez ca nu sunt vaccinat. Multumesc
Buna ziua.pe 04.04.2021 imi expira buletinului.pe 13.04 trebuie sa plec la lucru cu contract in Austria.termenul de deliberate este de 30 de zile minimum.cum asi putea trece cama catre Austria? C.i.este valabil dupa expirata numai in Romania.exista o posibilitatea pentru a putea pleca? Multumesc.
Buna seara.aveti pentru tot timpul lucrat grupa pe acte? Daca nu aveti,nu aveti dovezi.daca da adresati-va casei de pensii.
Răspuns la discuția CIM cu program 2 ore pe zi
Buna seara.in primul rand trebuie CIM.din pacateblegea spune ca puteti chema persoanele oricand,daca treceti in contract program inegal.probabil nu gasiti astfel de persoane.parerea meadaca nu stiti ce aveti de lucru maine chemati unul seara si unul dimineata.nu sunteti obligat de lege sa treceti orele.orele pot di oricand de la 6-20.mult succes.
Buna seara.locuiesc in chirie cu contract.asi dori sa ma ajutati.cuirevine sarcina de a remedia defectiunile centralei termice,instalatiei de apa,bazinului de toaleta etc..(alte lucruli decat consumabilile)?mie sau propietarulu?multumesc.