avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate ValentinaErhan

Activitate ValentinaErhan

Salut, sunt in aceeasi situatie, mi-au luat 300 de lei din cont desi inainte de aceasta plata pe care nu am autorizat-o, am facut nenumarate solicitari catre ei, in conditiile specificate de ei, in scris pe e-mail. Mentionez ca eu nu am primit email in care "ma felicitau" pentru contul premium. Cred ca solutia ar fi pe langa anularea cardului (pt ca doar aceste date le au) sa facem o sesizare/ plangere comuna la autoritati sau protectia consumatorului.
Buna ziua,
sunt in aceeasi situatie cu acelasi site de matrimoniale. Am acceptat doar plata de 10 eur pentru o luna, dar in timpul acestei luni am solicitat catre ei in conditiile solicitate de catre ei (cerere scrisa si transmisa pe e-mail) pentru anularea abonamentului, respectiv al contului de pe acest site. Cu toate acestea nu s-a rezolvat nimic, desi am trimis nenumarate email-uri catre dansii si solicitari si sesizari. Si totusi mi-au extras 300 lei din cont fara sa autorizez aceasta plata. Nu se poate sterge contul din setariule site-ului sub nici o forma si mail-urile nu sunt luate in considerare de catre ei chiar daca am facut solicitarea de anulare in conditiile date tot de ei.
Asadar ce este de facut?
Multumesc.
Din pacate, dupa achitare, nu mai exista optiunea de a "te" debifa de la plata pentru viitor. Mentionez ca sunt in aceeasi situatie si banii s-au extras automat din cont desi nu mi-am dat acordul. Ok. merg la banga anulez cardul pentru a nu mai avea datele cardului si imi voi face un altul, dar daca sunt amenintata ca vor trimite recuperatorii (desi nu imi aduc aminte sa fi dat vreo adresa exacta) la usa, in acest caz ce este de facut?
Multumesc.