avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1598 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra5002

Activitate alexandra5002

Eu am avut primul termen în cadrul cereri de mărire pensie alimentară pentru unul din copii fiindcă a rămas doar unul, iar pentru celălalt nu mai plătește. Am fost întrebat de judecător dacă există o hotărâre în privința încetării plății pensiei către cel mare, dar am spus că nu si că doar a încetat să o plătească, stiind că este major. Pârâta nu a fost nici prezentă, nici reprezentată, iar la dosar nu există nici măcar o întâmpinare. S-a dat un alt termen, în vederea solicitări veniturilor ei de la angajator și de la ITM și în vederea interogatoriul, dar nu mi s-a pus în vedere formularea întrebărilor către acestea. Cine îi va adresa întrebări?
La început, la aceeași bancă, iar ulterior la alte bănci. La celelalte bănci, cel puțin, nici nu am mai semnat. Creditul s-a "tot mutat" de la o bancă la alta.

trandafir2 a scris:

Refinantarile unde au fost facute? La aceeasi banca sau la alta banca?

Daca a fost facut un credit in cadrul caruia am fost trecut, alaturi de alta persoana ca si codebitor iar ulterior acestuia au fost solicitate mai multe refinanțări, in cadrul carora nu am mai semnat, cui ii revine statulul de împrumutat? Ce se întâmplă in caz de divorț?