avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Activitate Lukacsctin

Activitate Lukacsctin

Va rog frumos sa ma informati ce cale sa urmez":am vandut un autoturism anul trecut în noiembrie cu contract de vânzare -cumpărare, inregistrat la primărie,asa cum ,,cere legea"".....,se vede ca noul proprietar nu a transcris masina,poate a și înstrăinat autovehicolul, cert este ca mie îmi vin amenzi din Europa ( ,de parcare,de autostrada, etc) ,ce pot sa fac în acest caz,nu este corect sa ma incarc cu toate aceste amenzi..ce as putea sa fac,?va rog sa ma ajutați.Multumesc.
Va salut,vreau să-mi deschid o afacere cu aparate de cafea automate,a le amplasez in diferite locatî.va rog să-mi spuneți dăcă aceste automate au nevoie de casa de mărcat îndependente,sî care este codul caen.va multumesc
Bună,as dori sa stiu unde sa ma adresez pt a întra în posesia imaginilor video de pe o camera de supraveghere dintr-o intersectie din Cluj,intrucat mia fost ridicat permisul pt neacordare de prioritate, am nevoie sa vad imaginile pt a clarifica situatia și apoi sa pot contesta Procesul verbal. Care ar fi pași? Mulțumesc.
Bună,mi sa reținut permisul de conducere pe motiv ca nu am dat prioritate de trecere autospecialei de politie în sensul giratoriu,menționez ca nu era în misiune deoarece nu avea semnalele acustice sau luminoase în funcțiune,deci am considerat-o un autoturism normal care participa la trafic,eu eram primul în sens asa ca am intrat iar apoi au intrat ei, pe motiv ca trebuia sa ai las pe ei primi mi-au suspendat permisul,amenda,dovada de circulatie pt 15 zile cu drept de contestatie. Care ar fi pasi de urmat dacă as face contestatie?ce șanse as avea?cum sa procedez?multumesc