Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Va rog frumos sa ma informati ce cale sa urmez\":am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Va rog frumos sa ma informati ce cale sa urmez":am vandut un ...

Va rog frumos sa ma informati ce cale sa urmez":am vandut un autoturism anul trecut în noiembrie cu contract de vânzare -cumpărare, inregistrat la primărie,asa cum ,,cere legea"".....,se vede ca noul proprietar nu a transcris masina,poate a și înstrăinat autovehicolul, cert este ca mie îmi vin amenzi din Europa ( ,de parcare,de autostrada, etc) ,ce pot sa fac în acest caz,nu este corect sa ma incarc cu toate aceste amenzi..ce as putea sa fac,?va rog sa ma ajutați.Multumesc.
Cred ca trebuie sa mergeti cu toate documentele ce le detineti, incepind cu actul de vinzare-cumparare, la un avocat.