avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 184 soluții astăzi
Forum Activitate Ekgsm

Activitate Ekgsm

Va mulțumesc frumos pentru răspuns, Am observat activitatea dvs pe acest forum, Felicitării sunteți un om deosebit

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Avand in vedere ca fapta din 2018 este savarsita din culpa, este posibila o noua suspendare sub supraveghere. Angajati-va avocat si stabiliti impreuna strategia apararii.

A fost condamnat in 2012, iar în 2018 sa întâmplat accidentul,

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Inteleg ca a fost condamnat conform vechiului cod penal, incercati sa atasati minuta.

Bună seara, A fost condamnat la 4 anii cu închisoare pe un termen de 7 anii de încercare, ghinionul si viata a fost sa fie ca in ultimul an de încercare sa fie implicat într-un accident rutier în care a fost soldat cu moartea copilului ,Ce sentința este posibil sa primească?
Exista vre-o posibilitate sa mi-l ofere si sa dau declarație notariala ca numai circul pe teritoriul României?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Cu dovada, nu, trebuie sa aveti permisul.

Bună ziua! Am fost implicat într-un accident rutier, Fiind încadrat la ucidere din culpa, Mi sa luat permisul si mi sa eliberat o dovada de 15 zile dupa care am făcut cerere pentru drept de circulație si mi sa dat câte 30 de zile de la dnul procuror, Aveți idee dacă pot circula in alta tara legal din ue sau non ue?, Va mulțumesc