avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate Lulea dorina

Activitate Lulea dorina

Buna seara cum pot lua legatura cu un avocat sau un sfat va rog am am nascut baiatelul in cipru dar din pacate am avut probleme de sanatate si nu amai mam putut intoarce am depus alocatia copilul cu tot ce kiau cerut si miau spus de la data depuneri imi intra pe card i a 3 luna de la data depuneri au ttecu6 luni dar nimik ce trebuie sa fac va rog din suflet
Buna ziua doamna si EU am tot aceasi problem am nascut baietelului acolo si am a UT problem de sanatate am venit in Tara si acum am depus si EU alicati a din iunie si tot nu am primit nimik MA duc si ferific mereu cardul da nimik nustyu ce problem este si am adus ce miau cerut o hartie precum nu beneficiez de alocatie in cipru etc nici EU nu styu ce sa fac




Anyta18 a scris:

Buna ziua. Am si eu o întrebare... Am nascut in Cipru dar m am întors in România de 7 luni. Tot atunci am depus și actele pentru alocație, astăzi primesc raspuns cu " respingere acordare alocatie de stat". Menționez ca pe foaia primita de la Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială scrie : Conform E411 se desfasoara o activitate profesională in Cipru si nu s a solicitat acest beneficiu. Nu inteleg... De ce pana la urma a fost respinsa daca noi nu beneficiem de alocatie din Cipru? Nr am intors de tot in Romania. Nu mai lucram in acea țară de 7 luni.
Mulțumesc