avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate dutun

Activitate dutun

Multumesc!
Bună ziua,
Putem face pentru ei online, dacă pentru ceilalți nu facem online?
Bună ziua,
Sunt de acord cu dvs. și știu prevederea legală, dar aici este o situație specială pe care legea nu o prevede, și anume: conducătorul (șeful direct) este la sediul central, iar persoanele care vor fi instruite sunt la sediile direcțiilor regionale, aflate în alte orașe din țară.
O zi bună!
Bună dimineața,
Așa ne-am gândit și noi dar pentru emiterea unei decizii, cei de la juridic ne cer să facem trimitere la legislație.
Practic aceste persoane sunt la sediile direcțiilor regionale, au șeful la sediul central. La nivelul direcției regionale au ca șef directorul.
O zi bună!
Bună ziua,
Avem o situatie deosebita:
Compartimentul achizitii regionale are șeful direct la sediul central și persoanele din subordine sunt la Directiile Regionale, unde avem câte un responsabil SSM/SU, cine semnează pe fisa la instruirea periodica ? Semnătura este olograf. Poate să-i facă instruirea periodica și să si semneze responsabilul SSM/SU de la directia unde se afla angajatul?
Multumesc!
Bună ziua,
Cine poate să-mi dea un model de tabel completat pentru evaluarea riscurilor în vederea selecționării EIP
Bună ziua,
Lista dotare EIP este aceeași cu Normativul de acordare EIP?
Multumesc!
Bună ziua,
Prin ce act administrativ este numită o persoană ca supraveghetor al unei lucrări la înălțime?
Multumesc!
Bună ziua,
Lucrez la o autoritate publică și doresc să depun dosarul pentru pensie anticipată (am varsta de 63 ani și 8 luni și 38 ani vechime), în momentul în care o sa-mi vina decizia pot să mai lucrez până la sfârsitul anului (dacă da ce trebuie să fac)?
Multumesc!