Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Bună ziua, Lista dotare EIP este aceeași cu ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Bună ziua, Lista dotare EIP este aceeași cu Normativul de acordare ...

Bună ziua,
Lista dotare EIP este aceeași cu Normativul de acordare EIP?
Multumesc!
Lista interna de dotare cu echipament individual de protectie pentru lucratori, pe locuri de munca/ posturi de lucru/ meserii, se intocmeste si se aproba de catre angajator in functie de riscurile profesionale existente, tinand cont de prevederile HG nr. 1048/ 2006 dotare lucratori cu EIP la locul de munca..