avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Activitate ailin

Activitate ailin

deci pe data de 5-08-2008 am preluat firma cu domeniu principal cod CAEN453 si activitate principala COD CAEN 4531....etc .ori eu vand produse de imbracat si incaltat...PENTRU asta a trebuit ca pe data de 12-09-2008 sa modific actu constitutiv cu privire la domeniul principal de activitate al societati din 453 COMERT cu ridicata de piese pt. autovehicule in 464 CAEN comert cu ridicata al bunurilor de consum.. MODIFICAREA ACTIVITATI PRINCIPALE A SOCIETATI din 4531 CAEN ..........IN 4642 comert cu ridicata al imbracamintei si a incaltamintei ;, CAND am luat firma am facut recodificarea CAEN... credetima am platit dublu pentru aceasta sc. odata la data 5-08 2008 si apoi la 12-09-2008 .... iar acu vreau sa declar punctu de lucru si avocatu mi-a cerut 900 RON sa-mi declare pt.-ul de lucru ori eu nu am atiti BANI deacea vreau sa-l declar eu cu speranta ca ies mai ieftin ..VA ROG AJUTATI-MA:worthy:#-o
Răspuns la discuția SRL fara punct de lucru
buna ziua . in cazul in care nu merg la O.R.C. sa fac mentiunea de inregistrare a pt-ului de lucru in actu constitutiv actualizat .......etc. SI MERG DIRECT LA ADMINISTRATIA FINANCIARA A Sectorului sa declar pt. de lucru CE SE POATE INTAMPLA ? :">:(: VA ROG RASPUNDETI
nu inteleg nimic recunosc nu am mai avut deaface cu toate lucrurile de acest gen.:"> de ce trebuie sa mai fac schimbari in actu constitutiv si recodificarea codului CAEN tinand cont ca am facut recodificare la data infiintari firmei 5 -08- 2008;doar vreau sa declar punctu de lucru si am inteles ca trebuie sa fac mentiune de declarare pt. de lucru la O.R.C. apoi sa merg la administratia financiara a sectorului 3 acolo isi are sc. sediul social dar nici asta nu stiu unde se afla ...:( acu sa va spun cate ceva despre firma ... sc.SRL ;comert cu ridicata a produselor de imbracaminte si incaltaminte , firma este platitoare de TVA si nu are angajati : va rog raspundetimi urgent:worthy::help: ce sa fac mai exact si cat ma costa sa inregistrez pt. de lucru
in momentul inregistrari pt.-ului de lucru se face cumva o modificare a actului constitutiv ? va rog :worthy:spunetimi toate demersurile si declaratile pe care trebuie sa le dau la O.R.C. deasemenea si ce formulare trebuie sa completez si care sant taxele ? ajutor:((:help: FIRMA NU ARE ANGAJATI SI ESTE PLATITOARE DE TVA
Răspuns la discuția srl indrumari dupa infiintare
buna am iar nevoie de ajutor urgent :"> va rog nu am declarat pt. de lucru deoarece nu aveam contractu de spatiu ... acum il am am vorbit cu contabila mea despre declararea pt.-ului de lucru si despre cat costa mi-a zis ca vorbeste cu fratele iei care este avocat sa-l intrebe cat imi ia ce ma svatuiti sa angajez un avocat sau sa ma ocup eu ? tinand cont de faptu ca nu stau prea bine cu bani as prevera sa merg ieu ... dar va rog sa ma indrumati am firma inregistrata la registru comertului in sectoru 3 bucuresti VA ROG AJUTATI-MA:worthy:
Răspuns la discuția srl indrumari dupa infiintare
VA ROG sa ma indrumati ce am de facut in urmatoarea situatie ..:sorry: AM o firma de comert cu ridicata al produselor de imbracaminte ..am activitate de doua luni dar nu am declarat punctu de lucru ma intereseaza care sant taxele la O.R.C. si daca primesc amenda ca nu am declarat punctu in cele 30 zile de la infiintarea firmei :bow:
Răspuns la discuția nu am declarat punctu de lucru
va multumesc ca mi-ati raspuns la mesaj dar nu prea are legatura cu ce am intrebat eu . vreau sa stiu exact cat sant taxele laO.R.C. pt . declararea punctului de lucru si daca o sa am probleme ca nu am declarat punctu in cele 30 de zile de la infiintarea firmei. #-o:sorry: vreau sa stiu toate astea deoarece am o CONTABILA care exagereaza putin atunci cand i-mi cere bani pt. diverse plati as dori sa stiu exact cat costa tot si apoi sa iau legatura cu ia .:worthy: VA ROG
BUNA . am deschis o firma de doua luni dar nu am declarat punctu de lucru va rog ajutati-ma :sorry: vreau sa stiu ce acte i-mi trebuie sa-l declar si daca primesc amenda pt. asta :worthy: