avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Activitate Jeanaripa

Activitate Jeanaripa

Casa e a noastră construită împreună
Va mulțumesc!
Bună ziua! Am 49 de ani și sunt casatorita de 30 de ani
Acum un an si jumătate am aflat că soțul meu mă înșela de câțiva ani buni în acest an și jumătate i-am dat nenumărate șanse să se schimbe bineînțeles nu a fost așa ba din contră a continuat să mă însele și să mă mintă fiind supusă unui abuz psihic care mi-a adus nenumărate probleme de sănătate
Menționez că am dovezi
(Convorbiri telefonice și un telefon pe care îl ținea ascuns împreună cu pastile de potență
Soțul meu are 54 de ani
Întrebarea mea este
Daca eu plec de acasă înainte de a intenta un divorț mă poate reclama pentru părăsire de domiciliu??
Pentru că în urma divorțului va exista un partaj și dacă na poate afecta
Daca da sa mă duc eu să anunț la poliție părăsirea mea de la domiciliu conjugal din motive de etc.
Buna ziua!
As dori un sfat de la dumneavoastră
Am o căsniciei de 28 de ani si de curind am aflat ca sotul meu ma înșelat o prioada destul de lunga cu o alta femeie in cazul unui divort pe motive de infidelitate cu probe gen convorbiri telefonice si confirmarea lui ca e adevărat ca ma inselat
Care ar fi consecintele acestui divort?
Mentionez ca in acesti 28 de ani am dobindit bunuri in comun o casa la tara foarte frumoasa cu toate condițiile necesare ,o masina si doi copii care sunt adulți .
V-as ruga tare mult daca mi-ați raspunde pentru ca nu stiu ce sa fac si cum sa procedez mi-am petrecut toata viata muncind si am suportat comportamentul lui f urit sa pot sami cresc copii mari .Va mulțumesc!