Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Am 49 de ani și sunt casatorita de 30 de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Am 49 de ani și sunt casatorita de 30 de ani Acum ...

Bună ziua! Am 49 de ani și sunt casatorita de 30 de ani
Acum un an si jumătate am aflat că soțul meu mă înșela de câțiva ani buni în acest an și jumătate i-am dat nenumărate șanse să se schimbe bineînțeles nu a fost așa ba din contră a continuat să mă însele și să mă mintă fiind supusă unui abuz psihic care mi-a adus nenumărate probleme de sănătate
Menționez că am dovezi
(Convorbiri telefonice și un telefon pe care îl ținea ascuns împreună cu pastile de potență
Soțul meu are 54 de ani
Întrebarea mea este
Daca eu plec de acasă înainte de a intenta un divorț mă poate reclama pentru părăsire de domiciliu??
Pentru că în urma divorțului va exista un partaj și dacă na poate afecta
Daca da sa mă duc eu să anunț la poliție părăsirea mea de la domiciliu conjugal din motive de etc.
a cui e casa ?
Daca vreti sa plecati, plecati ca nu conteaza , nu trebuie sa anuntati nicaieri.
Puteti divorta prin acord sau sa incercati sa divortati din vina lui ca sa ii cereti si prestatii compensatorii o data cu divortul.
Casa e a noastră construită împreună
Va mulțumesc!
Si de ce vreti sa plecați? Dati divort, faceti partaj...