avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate zxcb

Activitate zxcb

Si suma pentru care s-a emis titlul trebuie sa o mai platesc?
Buna seara! Daca intr-un proces,, avocatul a cerut suspendarea somatiei si a Titlului executoriu , iar in urma hotararii judecatoresti s-a stabilit admiterea in parte a contestatiei si dispune anularea titlului executoriu si a actelor de executare, datoria pentru care s-a emis acea executare se stinge? Daca totusi ramane de platit cum se va proceda? Sper ca m-am facut inteles. Va multumesc anticipat!
Buna ziua! O casa batraneasca aflata intr-o stare avansata de deteriorare trebuie sa stea conform legii pe o suprafata de 250 de metri? Casa este construita fara acte si are alt proprietar, iar terenul de sub ea este al meu. Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!
Buna seara! O casa ,darapanata care a fost construita cu siguranta fara acte pentru ca este foarte veche are dreptul conform
legii la 250 de metri de teren ? Are alti proprietari , nu are cadastru si a fost construita pe terenul pe care l-am cumparat si eu as vrea sa-mi actualizez suprafata de teren , dar nu pot pentru ca un functionar mi-a spus faptul ca aceasta casa trebuie sa stea pe un teren. Exista aceasta lege ? Daca este adevarat , ce pot sa fac in aceasta situatie? Va multumesc anticipat!
Buna seara. Sunt pârâtă intr-un proces de anulare absoluta a unui titlu de proprietare si avocatul mi-a scris intampinarea fara date concrete , foarte imprecisa si cu erori legate de persoana de la care eu am mostenit acele terenuri . As putea sa mai indrept cumva aceasta intampinare care nu ma ajuta sa am sanse de castig si mai are si erori ? Va multumesc anticipat!
Comuna unde este locuia fratele si unde este imobilul se afla in circumscriptia acestui notar care nu gaseste o solutie in rezolvarea suplimentului la succesiune. De aceea caut eu solutii pentru ca dansul nu gaseste …….
Este in regula pentru mine sa mostenesc doar cei 1000 de metri pe care ia cumparat fratele meu( chiar daca suprafata masurata este mai mare) , dar dl notar ( singurul din oras) nu gaseste o solutie…
Este in regula pentru mine sa mostenesc doar cei 1000 de metri pe care ia cumparat fratele meu( chiar daca suprafata masurata este mai mare) , dar dl notar ( singurul din oras) nu gaseste o solutie…
Fostul cumparator numai traieste, dar ce fac cu diferenta care intabulata confirm cadastrului sistematic si pentru care am platit taxele la primarie? Dl notar nu imi poate face suplimentul din cauza acestei diferente. Ma puteti ajuta cu solutii?
Iar notarul nu imi poate face suplimentul la succesiune din cauza acestei diferente de suprafata si nici nu gaseste o solutie. Ma puteti ajuta ?