avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate Mariuuuuusssssss

Activitate Mariuuuuusssssss

Buna ziua, as vrea sa ma intorc in tara am niste banii strinsi, problema e ca nu prea am studii superioare, as vrea sa imi deschid o firma de transport marfa sa cumpar un tir pentru ca am primit o oferta in viena la bursa, de ce calificari as avea nevoie sa deschid afacerea?
Daca spre exemplu am fugit de la locul accidentului si permisul a fost retinut iar pana in data judecatii am asteptat 2 anii iar sanctiunea este de 1 am pentru ca e de UK mi se ia in considerare si timpul de asteptare la sanctiune? Pentru ca daca cineva sta arestat preventiv pana la sentinta sunt luate in considerare si luniile de arest preventiv
Daca pe persoana infractorului scrie ca nu am antecedente muncesc in strainatate, m-am impacat cu victima, am avut o conduita sincera am recunoscut si am regretat faptele as putea obtine amanarea aplicarii pedepsei pentru parasirea locului accidentului? Persoana a avut 10 zile de îngrijiri
Buna ziua daca politisti fac o propunere de trimitere in judecata insa eu am un loc de munca stabil in strainatate, as putea sa scap de cazier intrucat chiar si la o pedeapsa cu suspendare ar trebuii sa ma mut in Romania, ps nu sunt cetatean roman
Mi lau cerut cand am fost la a doua audiere la ei stiti, deci el mia spus pe ce email sa il trimit cand ajung acasa
Buna seara daca la politie mi sa cerut contractul de munca in strainatate pe care mi lau cerut pe email pentru un dosar penal sar putea sa fie de bine? Adica lau cerut sa ma ajute sau sa ma incurce? Din cate am inteles acuma se afla deja la parchet
Cum adica politia propune o solutie? Poate propune politia sa nu ma trimita in judecata?

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, poate fi oricare dintre cele doua variante. Politia propune o solutie, oricare dintre cele legale oar Parchetul confirma sau infirma propunerea.

Buna ziua astazi am primit un email de la parchet in care zice ca dosarul meu este propus cu solutionare in fata procurorului ce ar insemna asta e de bine sau sa astept ca ma va trimite in judecata?

Am declaratia de impacare pe care am predato la politie
Cornel Vasile a scris:

Ati fost la Politie si ati anuntat ca v-ati inteles cu victima?

Buna ziua, daca sunt la prima abatere si am contract de munca in strainatate de mai multi ani, sar putea sa scap de sanctiunile pentru părăsirea locului accidentului intrucat mam impacat cu victima si deja astept de un an