Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca spre exemplu am fugit de la locul accidentului si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca spre exemplu am fugit de la locul accidentului si permisul ...

Daca spre exemplu am fugit de la locul accidentului si permisul a fost retinut iar pana in data judecatii am asteptat 2 anii iar sanctiunea este de 1 am pentru ca e de UK mi se ia in considerare si timpul de asteptare la sanctiune? Pentru ca daca cineva sta arestat preventiv pana la sentinta sunt luate in considerare si luniile de arest preventiv
Nu se ia in considerare.
In hotararea judecatoreasca trebuie sa se mentioneze data de la care se aplica acel termen de 1 an ...