Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua astazi am primit un email de la parchet in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua astazi am primit un email de la parchet in care zice ...

Buna ziua astazi am primit un email de la parchet in care zice ca dosarul meu este propus cu solutionare in fata procurorului ce ar insemna asta e de bine sau sa astept ca ma va trimite in judecata?
Buna ziua, poate fi oricare dintre cele doua variante. Politia propune o solutie, oricare dintre cele legale oar Parchetul confirma sau infirma propunerea.
Daca aveti aparari de făcut și probe în apărare de propus o puteti face.
Daca aveti avocat ar fi util sa studieze dosarul penal ca sa vada exact ce ar fi de făcut.

Scris din București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cum adica politia propune o solutie? Poate propune politia sa nu ma trimita in judecata?

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, poate fi oricare dintre cele doua variante. Politia propune o solutie, oricare dintre cele legale oar Parchetul confirma sau infirma propunerea.