avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua astazi am primit un email de la parchet in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua astazi am primit un email de la parchet in care zice ...

Buna ziua astazi am primit un email de la parchet in care zice ca dosarul meu este propus cu solutionare in fata procurorului ce ar insemna asta e de bine sau sa astept ca ma va trimite in judecata?
Cel mai recent răspuns: Mariuuuuusssssss , utilizator 00:44, 22 Martie 2023
Buna ziua, poate fi oricare dintre cele doua variante. Politia propune o solutie, oricare dintre cele legale oar Parchetul confirma sau infirma propunerea.
Daca aveti aparari de făcut și probe în apărare de propus o puteti face.
Daca aveti avocat ar fi util sa studieze dosarul penal ca sa vada exact ce ar fi de făcut.

Scris din București 2023
Ultima modificare: Marți, 21 Martie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cum adica politia propune o solutie? Poate propune politia sa nu ma trimita in judecata?

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, poate fi oricare dintre cele doua variante. Politia propune o solutie, oricare dintre cele legale oar Parchetul confirma sau infirma propunerea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal bitu bitu In cazul in care politistul trimite dosarul penal la procuror, cu neinceperea urmaririi penale,procurorul poate sa intoarca dosarul ,nefiind deacord cu ceea ce ... (vezi toată discuția)
Dosar parchet xuser xuser Cam cat timp sta un dosar pt. lovire si alte violente cu propunerea de trimiterea in judecata la parchet? Avand in vedere ca a fost trimis de 1 luna. Au si ... (vezi toată discuția)
Plangere prim procuror viorelv viorelv Am făcut plângere împotriva soluției de clasare a procurorului de pe lângă judecătorie la prim procurorul de le lângă Tribunal, acesta a admis ... (vezi toată discuția)