avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate catalina_rusca

Activitate catalina_rusca

daca sunt in perioada de proba am dreptul sa demisionez fara a mai sta in preaviz?
stiu asta doar ca am vrut sa spun ca trebuie sa redactez certificatul de mostenitor pe baza actelor de la dosar si nu stiam cum dar am reusit astazi sa il redactez in baza unui model.
buna ziua,
de 4 zile maa angajat la u birou notarial si deja mi sa cerut safac o succesiune dar nu stiu de unde sa incep si ce sa fac/nu mi sa explicat si nu stiu cum sa procedez...pp ca am toate actele neesae va rog sa a sfatuiti cum sa procedez de la ce acte sa incep cm sa reationez actee pe care le am si cam cum ar trebui sa intocmesc certificatul de mostenitr si ce altceva trebuie sa mai fac referitor la o succesiune/va rog mult sa ma ajutati va multumesc
maine sa am toate datele roblemei daca imi puteti da o parere referitor la cea ce vam intrebat asi fi mai mult dcat recunoscatoare
am inteles ceva de genul ca angajatorul e obligat doar sa-mi ofere acelasi post si aceleasi drepturi salariale pe care le aveam in momentul in care am inceput concediul dar ca ar putea sa ma incadreze si cu salariul egal cu cel al colegelor mele adica sa-mi ofere si maririle de care as fi beneficiat daca nu as fi fost in concediu de crestere al copilului. mentionez ca lucrez intr-o instituti e de stat adica sunt bugetar
buna ziua, am si eu o ontrebare. este legal ca dupa intoarcerea din concediul pentru crestere a copilului de 3 ani sa fiu incadrata in munca cu acelasi salariu ca si acum trei ani avand in vedere ca salariul colegilor mei afost majorat intre timp?pot cere reactualizarea acestuia? sau nu mi se va acorda?va multumesc
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
adica anul acesta aceasta va fi modalitatea de examinare in august? ar fi mai ok din punctul meu de vedere adica mai usor ma gandesc eu:D
eu invat pt examenul din vara..am inceput cu penalul de data asta. am dat si in august 2010 am luat 40 de puncte...si sper din tot sufletul ca anul asta sa fie macar mai bn daca nu inhtruu. si eua ma avut p cineva care a luat toate probele dar din pacate nu sa incadrat in cele 100 de locuri din luna ianuarie. bafta tuturor ne vedem la bucuresti la vara no?
:D
buna...pana la urma nu m-am inscris pt examen in ianuarie pentru ca nu am invatat...serviciul nu prea mi-a permis si m-am apucat abia de vreo 3 saptamanai asa ca ma bucur ca mama apucat dar ma voi inscrie in vara desi era o sanasa si acum..ma gandesc ca ar fi fost si mai putini candidati pentru ca la vara mai sunt si cei care termina acum anul 4...dar totusi nu cred ca are importanta..asa ca voi da la vara! la penal general care e mai bun tratat? al lui mitrache sau streteanu?eu invat acum de pe cod combinat cu tratatul de pe care am studiat in anul 2 adik o carte a doamnei michinici. si la procedura civila tabarca sau les?
eu mi-am comandat-o deja.abia astept sa o primesc!!!!!!!!!!!
AM GASIT DE CUMPARAT MAPA LUI NEAGU pentru procedura penala. editata anul acesta in luna octombrie la editura universul juridic pentru cei care vor sa o cumpere pentru ca am vazut ca e destul de cautata...are aceeasi denumire cu subtitlu mapa de seminarii:))