avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Activitate anne_david

Activitate anne_david

Buna ziua,
Care e diferenta intre somaj tehnic si concediere colectiva? Ce documente trebuie intocmite de angajator in aceste situatii si care e cadrul legal?
Multumesc
Buna ziua, Pentru o persoana care a fost angajata cu contract de munca pe durata determinata, la data ajungerii la termen a contractului de munca, persoana in cauza poate beneficia de indemnizatie de somaj? Care este baza legala? Multumesc
Răspuns la discuția persoana in intretinere
Va multumesc.
Răspuns la discuția persoana in intretinere
Pentru Adelaida. Te rog sa nu-mi mai raspunzi. Interebarile mele nu ti se adreseaza.
Răspuns la discuția persoana in intretinere
Credeam ca acest site ne acorda noua, celor mai noi in domeniu, informatii exacte venite din partea celor mai experimentati si nu pareri ale unor frustrati.
Răspuns la discuția persoana in intretinere
Buna ziua, Ma deranjeaza ca sotia a lucrat si postul i s-a restructuat de o luna de zile si mi se parea corect sa-si depuna actele pentru somaj. Nu e vorba de deranjul meu, intrebarea era cum se procedeaza corect si legal.
Răspuns la discuția persoana in intretinere
Sotia, persoana care se doreste a se lua in intretinere, nu e obligata sa-si depuna actele pentru somaj? Ca angajator, ce documente trebuie sa-i solicit salariatului si ce documente trebiue sa intocmesc in acest sens, pentru a fi in legalitate?
Buna ziua,
As dori sa stiu ce formalitati trebuiesc intocmite pentru a trece o persoana in intretinere (sotia unui salariat)
Multumesc
Buna ziua, ce formalitati trebuie intocmite pentru ca regulamentul intern sa fie legal? (inregistrare la ITM...) Multumesc
Răspuns la discuția Calcul concediu medical
Nu intereseaza pe nimeni subiectul?