avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

Buna seara .Un cetatean roman poate intra in Romania cu viza de Grecia .Multumesc mult.
Multumesc pt raspuns dar am fost sa iau foaie de drum la consulat direc ca aveam de urgenta sa merg pina acasa si mie si fetei nu m au ajutat deloc efectiv mi au dat raspunsul sa ma programez pe online si abia peste o luna jumatate va dau foaia de drum si o programare va dau abia peste 2 saptamini total 2 luni .Eu l eam explicat celor de la ambasada ca fata a solicita sa mearga cu Erasmus in Romania si abia venise raspuns de la facultate .Ideea este ca nu te ajuta nimeni de la consulat fara programare si este o mare pierdere de timp .O foaie de drum cit dureaza sa elibereze parca foarte dazamagita de ambasada romaniei din ankara.Multumesc inca o data
Buna ziua am o intrebare va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns am dubla cetatenie turca si romana dar actele romanesti au expirat cu pasaport turcesc se poate intra in tara si fata are certificat de nastere romanesc dar numai pasaport turcesc are putem sa intram amindoua in tara cu pasapoartele turcesc.Multumesc mult .