avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Activitate karinalesia1

Activitate karinalesia1

Unchiul meu, fratele mamei, a decedat. El era căsătorit și nu avea copii. Eu sunt singura nepoată, fiica surorii lui. Vă rog să-mi spuneți cât este partea care îmi revine din masa succesorală și cât ii revine soției lui.
Pensie de urmaș după soția sa.Tata e pensionar la limită de vârstă. Are 74 de ani.
Mulțumesc.


gi-jane2 a scris:

Tatal dvs nu e ruda cu unchiul qsa ca il mosteniti doar dvs.
Pensie de urmaș după cine sa aibă? După sotia sa?
Tatal dvs nu.munceste, nu a muncit, e pensionar , are varsta pensionarii sau care e statul lui?

Unchiul meu, fratele mamei, a decedat. El era căsătorit, fara copii. Mama a decedat și ea acum 4 ani.
Cine îl moștenește pe unchiul meu, eu sau tatăl meu?
Tata are dreptul la pensie de urmaș?
Buna ziua,

Tertul sustinator pe parte de cifra de afaceri trebuie sa aiba acelasi obiect de activitate cu procedura?
De ex. firma de constructii care urmeaza sa fie tert sustinator trebuie sa fi prestat lucrari de constructii indiferent de domeniu sau, cum e specificat in acest caz, doar lucrări de construire și/sau modernizare și/sau reamenajări parcuri și/sau locuri de joacă/spații/grădini publice.

Multumesc.
Buna ziua,

La o procedura de achizitii publice care a fost anulata au fost postate clarificari in privinta lucrarilor care pot fi luate in considerare ca experienta similara.
Aceeasi procedura a fost reluata in aceleasi conditii prinvind experienta similara.
Clarificarile de la prima procedura care a fost anulata pot si luate in considerare la noua procedura?

Multumesc.