avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate perta marian

Activitate perta marian

Cineva doreste sa refinanteze un credit de nevoi cu ipoteca pe o perioada mai mare de 5 ani.
Conform reglementarilor BNR singurele credite care se pot refinanta pe o perioada mai mare de 5 ani sunt cele acordate inainte de 2011.
Intrebare:
Credit contractat in 2007 de la Volsbank, in 2013 banca a fost preluata de BT, clientul a optat pentru transformarea creditului in lei(in adresa emisa de BT apare cuvantul novatie),poate beneficia clientul de refinantare cu perioada mai mare de 5 ani avand in vedre ca obligatia izvoraste din contractul emis in 2007?


Se poate alege alta banca dupa ce ai primit confirmarea de la AIPPIMM?
Am ales o banca in cadrul programului si acum vreau sa depun documentatia la alta banca.
am o reclamatie privitoare la garantia produselor second hand vandute. unde gasesc reglementarile referitoare la garantie. vanzarea a fost efectuata unei peroane juridice
sa inteleg ca orice client care considera ca nu a primit toate detalile poate sa depuna plangere penala
Persoana care ne reclama sustine ca nu ar fi primit toate detalile la acordarea creditului(este vorba de administratorul unei firme- care la acest moment nu isi mai onoreaza obligatiile fata de banca)
Lucrez la CEC Bank si am o reclamatie la politie pentru abuz in servicu , Art 246 cod penal.
E corecta incadrarea tinand cont ca nu suntem functionati publici.