avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1902 soluții astăzi
Forum Activitate rockerash

Activitate rockerash

Răspuns la discuția diminuare salar 25 %
Nu se poate asa ceva.Dupa sintagma "e criza" nu va putem creste salariile, au venit si cu asemenea ineptii.Este revoltator; mai descurajant este ca acesti "oameni" dau dimensiunea reala a ceea ce se intampla de fapt.Cum poti sa ai tupeul asta, sa argumentezi astfel o diminuare de salari? El stie foarte bine ca nu e legal, si la fel de bine stie ca are la indemana o alta sintagma absolut revoltatoare "Ca tine mai sunt 10 la usa", asa incat stie ca se va face cum vrea el, mai devreme sau mai tarziu.
Referitor la intrebarea ta nu trebuie sa-i aduci nici un argument, si ceea ce trebuie sa stii este ca ai toate argumentele de partea ta!Multe! Foarte multe!Depinde doar de tine cat de departe vrei sa mergi cu "dizidenta"....
Răspuns la discuția taxa inscriere in tablou
Art. 281.
(1) Persoana care anterior primirii in profesie a fost definitivata in functia juridica pe care a exercitat-o inainte de primirea in profesia de avocat sau a promovat examen de definitivare in aceasta functie, dobandeste, potrivit art. 19 alin. (2) si (3) din Lege, calitatea de avocat definitiv.
Articolul asta NU s-a modificat la 26.11.2008, deci, be cool dude!
Răspuns la discuția taxa inscriere in tablou
2007_rozi a scris:

Dupa ce am reusit la examen, secretara de la barou mi-a zis ca daca am 5 ani vechime sunt avocat definitiv. Astept si eu sa vad ce se va intampla.

Wellcome uncertainty...... Daca citeai legea nu ajungeai sa-ti dea consultanta secretara de la barou, decat pe chestiile administrative.Te-ai uitat un pic de sus la ea? ca doar esti avocat acum........hahahahahahah. Vei intra definitiv..... "sa moara toti dusmanii tai de ciuda!" asta le-o poti zice acum linistit........:D
@tepimic nu s-a schimbat aceasta situatie cu modificarea din 26.11.2008.
Răspuns la discuția taxa inscriere in tablou
2007_rozi a scris:

Oricum , eu intru avocat definitiv, am vechime in domeniu. Deci, trebuie sa ma apuc sa-mi caut birou......:P

Ce remarca puerila... Asta e din ciclul "sa moara toti dusmanii mei?"... rozi_minune...... hahahahahahha
Răspuns la discuția Admitere Barou 2008
M-am tot uitat pe forumul asta si, la fel ca in orice alt domeniu, sunt mai multe balarii decat lucruri utile. Evident ca exista persoane nedreptatite pe care le rog sa nu se simta vizate de cele scrise de mine! In rest, BAH, CHIAR NU AVETI LIMITA! ATI COPIAT CA ORBII, SI ATI PICAT! Cat de stupid e asta? Chiar nu va e un pic jena? "Cheltuielile de judecata" la procedura civila? Ce sa dea mai simplu de atata, frate? Maai Che Guevara al admiterii in barou, macar daca ati fi copiat ce trebuie......... Oricum, nu stiu de ce se bucura astia care au intrat asa, pentru ca vor fi calcati in picioare in instanta........Pentru ceilalti.....mii de regrete..... banuiesc cat de suparator este sentimentul asta, neputinta de a verifica daca ai dreptate sau nu...