avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate aTenTie

Activitate aTenTie

Răspuns la discuția Impozit forfetar
Am si eu o intrebare pe aceasta teme>

Daca am o firmna SRL fara angajati care are profit pe an de 7700 lei cu noile reglementari am inteles ca trebuie sa platesc un impozit minim de 6500 lei pe an.
Chiar asa este ?
Răspuns la discuția comision pentru clienti noi
Daca taceai filozof ramaneai.

Cum au facut altii puteai sa faci si tu.
Trimiti un mesaj privat si primesti toate datele de care ai nevoie.
Poti sa dai telofon sa vezi ca raspunde cineva.

Sa arunci vorbe este usor, mai intai verifica si pe urma adu jigniri oamenilor.

Daca vrei poti sa-mi scrii pe adresa office@best4you.ro
si mai poti accesa si pagina www.best4you.ro ca sa-mi "incarci telefonul".
Răspuns la discuția comision pentru clienti noi
Da, pe email sau pe telefon la 0768 300 270
Răspuns la discuția Drepturi de autor creatie website
Multumesc pentru raspuns.

O sa citesc legea si o sa ii trimit un email cu articole din lege cu privire la incalcarea dreptului de autor .
Poate rezolv problema. Da dat in judecata nu are rost. Cred ca este prea complicat si prea mult de alergat.
Este o invatatura de minte pentru viitor.
Răspuns la discuția Drepturi de autor creatie website
Scuze, cred ca nu am explicat cum trebuie.

Acel site este facut de mine iar el nu il foloseste cu acordul meu. Acum nu raspunde la email, la nimic.

Problema este cum pot sa il fac sa nu il mai foloseasca sau sa pot sa-i cer daune fiindca foloseste un site facut de mine fara aprobare.
Ofer comision pentru fiecare client nou adus.

Firma de Webdesign, pagini web, ofer pentru fiecare client cu care se incheie contract de dezvoltare si administare site web comision substantial.

Se mai ofera comision si pentru contracte de consultanta IT, retele structurate si administare, depanare configurare si administrare servere Windows 2000, 2003.

Am o firma de Webdesign, dezvoltare siteuri de internet si am facut un site pentru cineva doar sa vada daca ii place si nu am apucat sa incheiem nici un contract privind executia siteului. Textul ii apartine dar siteul este facut de mine si am constatat ca siteul este online acum. Respectivul dezvolta paginile siteului fara aprobarea mea.

Trebuie sa ma inregistrez undeva pentru dreptul de autor asupra siteului ? Eu am toate sursele paginilor, sursele imaginilor prelucrate. Cum pot rezolva problema ?
Sunt nou pe acest forum si cred ca este destul de interesant si raspunde multor probleme.

Am si eu aproximativ acceasi problema.

Am o firma de Webdesign, dezvoltare siteuri de internet si am facut un site pentru cineva doar sa vada daca ii place si nu am apucat sa incheiem nici un contract privind executia siteului. Textul ii apartine dar siteul este facut de mine si am constatat ca siteul este online acum. Respectivul dezvolta paginile siteului fara aprobarea mea.

Trebuie sa ma inregistrez undeva pentru dreptul de autor asupra siteului ? Eu am toate sursele paginilor, sursele imaginilor prelucrate. Cum pot rezolva problema ?