avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate andreiyiy

Activitate andreiyiy

Nu am aplicat deja. Am dat avansul la dezvoltator anul trecut în vară. Aproximativ 15 la sută. Construcția nu este gata încă și nu va fi gata anul acesta.

gi-jane2 a scris:

Ati dat deja avans si urmeaza sa accesati creditul sau ati aplicat deja? Legea nu se aplica retroactiv.
Daca trebuie sa dati diferenta, va trebui sa faceti rost.

Da. Nu va fi locuința permanentă.

gi-jane2 a scris:

E a doua casa ?

Buna ziua,

In contextul in care de la 1 ianuarie vor fi mărite procentele de avans minim la un credit ipotecar de la 15 la 25, ce se întâmplă cu avansul dat la dezvoltator dacă nu am cei 25 la sută?

Mulțumesc
Buna ziua,

Nu stiu daca este bine unde am postat, insa as avea si eu o intrebare. Se pot lua masuri impotriva unor site-uri care publica anunturi aiurea? Mai pe scurt. Cineva a facut o gluma si a postat pe diferite site-uri diferite anunturi folosind numarul meu de telefon. Am dat telefon la administratorii acelor site-uri , mi-au dat numarul de telefon de pe care s-a facut anuntul dar bineinteles ca este inchis ( presupun ca este o cartela pre-pay ). Cum trebuie sa procedez in asemenea conditii, acum anunturile au fost scoase insa telefoane tot mai primesc si situatia se poate repeta.

Va multumesc,
O zi buna!