avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 182 soluții astăzi
Forum Activitate manolecarmen

Activitate manolecarmen

buna ziua, am si eu o rugaminte, nu stiu cui sa ma adresez, dar am depus o cerere si copie dupa certificatul fetitei, eu am nascut in 2006 19 septembrie, si abia acum am aflat de salariul mediu pe unitate acordat mamei, iar cei de la juridic spun ca nu gasesc legea care spune ca si eu am dreptul... ca zice ca tre sa fie legea din 2006 ca sa prind si eu. Va rog sa ma ajutati si daca exista aceasta legea sa-mi trimiteti si mie paragraful unde este stipulat asa ceva. Multumesc si astept raspuns!
Răspuns la discuția accedere trepte superioare
Buna ziua, am si eu o intrebare
Eu lucrez in invatamantul universitar ca operator date, cand m-am angajat, in anul 2000, aveam studii medii, in anul 2007 mi-am dat licenta, am terminat Stiinte economice, si am facut o cerere scrisa ca sa pot trece pe studii superioare si mi-a fost respinsa de catre directorul de la personal cu toate ca studiile le-am terminat la aceeasi universitate. Credeti ca se poate face ceva in privinta aceasta????? Va intreb ca sa stiu daca pot face ceva sau nu?
Multumesc mult pentru raspuns.

Imi puteti spune cum ar trebui facuta aceasta cerere, cam ce ar trebui sa contina ea, cu temeiul respectiv, va cer asta pentru ca, in momentul in care voi merge sa depun cererea sa nu am surpriza sa mi se spuna ca nu este legal sau mai stiu eu ce scuze!
Va multumesc!
buna ziua, am citit pana acum toate discutiile pe aceasta tema.
Eu sunt o mamica care a nascut in anul 2006, septembrie, mie mi s-a dat ceva, cateva milioane, nu mai stiu cat, dar de la sindicat, nicidecum de la institutia unde lucrez. Daca eu m-as duce sa depun o cerere credeti ca este prea tarziu, fetita mea are 2 ani si 4 luni!