avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate iusti38

Activitate iusti38

Buna! Daca timp de 3 ani de zile am avut 2 locuri de munca in paralel si am cotizat la pensie si sanatate din ambele locuri, cum se considera aceasta perioada la calcularea anilor lucrati?
Răspuns la discuția relatia IF- ITM
Multumesc pentru raspunsul promt
Discuție relatia IF- ITM
Buna seara, As dori sa ma informez, daca membrii unei Intreprinderi Familiale au obligatia de a depune cartea de munca la ITM sau la Casa de Pensii? Pe langa fondul de pensie si asigurarea de sanatate ,mai avem de platit alte cotizatii?
Nu va faceti probleme, si la noi in Oradea se taxeaza apa de ploaie colectata din curti.La noi ,de exemplu toata apa curge in gradina, dar acest fapt nu sensibilizeaza pe nimeni.Si la cei care emit facturile ploua intruna ,chiar daca-i seceta. N-ai cum demonstra ca nu a plouat. De fapt cine isi noteaza?
Daca oricum vor plati taxa forfetara, nu vor mai trece la PFA, ca n-are rost....eventual vor trece de la SRL la PFA inainte de a se da o noua lege. In acest caz,banii dati pe suspendare SRL si infiintare PFA,sunt aruncati in vant.
As avea si eu o nelamurire : aceasta lege se aplca doar srl-urilor ? sau si pfa, ii si if?
Se poate angaja membrul unei Intreprinderi Familiale la un SC,SRL sau SA? Daca da, plateste in continuare CAS si CASS?
Buna!
Vreau doar sa va impartasesc bucuria mea vizavi de faptul ca azi s-a incheiat procesul.
Asa am procedat :am dus 1 martor invarsta,care cunostea faptul ca persoana respectiva a decedat.
A durat 5 minute toata treaba.Pentru asta am asteptat 3 ani! Toate bune tuturor!
Răspuns la discuția cum inregistrez fiecare operatie?
multumesc mult,din nou, pentru raspuns
Răspuns la discuția cum inregistrez fiecare operatie?
PF si Intreprinderile familiale nu au voie sa angajeze.
M-ar fi interesat formularele care trebuiesc cumparate .
Ms oricum