avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate aijin

Activitate aijin

Răspuns la discuția CMR
Buna ziua. Am urmatoarea problema legata de CMR. Livram in Bulgaria, marfa care pleaca direct de la depozitul furnizorului nostru. Poate fi trecut pe CMR la expeditor furnizorul nostru, daca in avize figuram noi ca furnizor pt clientul nostru.
Buna ziua. Ma puteti ajuta cu un model de contract de vanzare cumparare cu transport pe calea ferata? Multumesc.
Buna ziua. Patronul doreste sa concedieze un angajat pe motiv de necorespondenta.As dori sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un model de convocare.
Multumesc
Buna ziua. Poate fi semnata convocarea la cercetarea disciplinara, doar de presedintele comisiei de cercetare?
Buna ziua. As dori sa stiu care sunt sanctiunile in cazul in care un contract pe durata determinata este prelungit de mai mult de 3 ori?( cate 3 luni)
Buna ziua. Am un salariat care a fost o perioada lunga in concediu medical, acum nu i se mai prelungeste medicalul si a solicitat incetarea contractului prin acordul partilor. POate depune dosarul pentru pensie anticipata daca are incetare prin acordul partilor?
Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu un COR pentru responsabil/coordonator transport marfa?
Multumesc
Buna ziua. Conform noului Cod al muncii de cate ori poate fi prelungit un contract pe durata determinata?
Discuție somaj dupa CIC
Buna ziua. Poate beneficia o salariata de somaj dupa 4 ani CIC(2 copii)?Mentionez ca inainte a avut lucrat astfel:
30.10.2006- 16.01.2007
16.01.2007-23.01.2007 concediu medical
23.01.2007-12.02.2007 lucrat
12.02.2007-21.08.2007 concediu medical
21.08.2007- 19.06.2011 CIC

Inainte de a lucra aici am fost in somaj


Multumesc
Buna ziua. Se poate transfera un angajat prin decizia emisa de angajator?Sau este nevoie de act aditional?