avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate sneatinschidan

Activitate sneatinschidan

anyme, vad ca dai lectii dar nu prea judeci bine, chiar si dupa algoritmull tau. teava daca a costat 650 euro , urmatorul care se leaga da 325 primului iar daca se mai leaga unul ar trebui sa dea 108.33 euro la ceilalti doi, si nu 162,5 cit ai spus tu, pentru ca atunci ar fi 3 proprietari di care primul ar fi platit 650-325-162,5=162,5 euro, al doilea arfi platit 325-162,5=162,5 euro, iar al treilea ar fi platit 162,5+162,5=350 euro, deci al treilea ar fi platit dublu cit ceilalti doi , asa ca mai invata.
cum v-am spus: legativa de teava lui chiar si fara acordul lui, apoi sa va dea in judecata daca pretinde bani. acolo sigur trebuie sa prezinte actele. si s-ar putea chiar sa nu cistige nimic, sau ceva banuti dupa vreo3ani de zile ,si atunci sa vedeti ce rau o sa-i para ca nu a fost cooperant#-o
pe scara se poate trage o singura teava de gaz, vecinul nu poate fi proprietar pe ceva ce este pe scara(proprietatea comuna), el cind si-a bagat teava nu i-a trebuit acordul vostru , daca ii cereati bani ptr acord? normal ar fi sa vedeti a costat sa bage teava(doar aia pe scara) si sa imprtiti la nr de apartamente, cam atit cred eu ca ar fi normal sa-i dati. daca are pretentii exagerate, legativa fara griji la teava lui, nu-i dati nici un ban si spunetii sa va dea in judecata. oricum nu o sa cistige nimic, deoarece aia e singura teava de gaze , iar alta nu se mai poate trage.
in blocul in care locuiesc salariul administratorului se plateste in funcie de numarul de persoane. i-am spus administratorului ca nu e conform legii 230/2007, si sa-l calculeze in functie de cota parte indiviza. nu vrea in ruptu capului sa faca in functie de cota parte indiviza. tin sa precizez ca in functie de nr de persoane mie imi vine cam cu 5roni mai mult, in fiecare luna . i-am atras atentia de aproape un an, dar o tine tot pe a lui. nu stiu cui sa ma adreses ca acest administrator sa intre in legalitate.m-am saturat sa platesc in fiecare luna 5roni in plus. as putea sa ma adresez politiei sa -i fac plingere pentru inselaciune si pentru abuz in serviciu tinind cont ca pe mine ma prejudiciaza in fiecare luna si abuzeaza de funcia de administrator pentru ca nu vrea sa intre in legalitate?