avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate cocuta1973

Activitate cocuta1973

Pentru un CM de doua zile, suportat de unitate, care este modalitatea de calcul a contributiei angajatorului pentru accidente de munca si boli profesionale.
si eu am primit inapoi declaratiile. cand aveti noutati va rog sa ma informati si pe mine.
In cazul unui concediu medical platit din FNUASS cu o perioada mai mare de 30 zile se retine sau nu impozit????? Daca se poate precizati baza legala. Va multumesc.
Buna ziua,

Lucrez in sector bugetar, dar nu sunt functionar public. Sunt economist. Am terminat facultate particulara de 4 ani la zi pe sistemul vechi de invatamant, nu pe sistem Bologna. Cum voi fi salarizata dupa noua lege a salarizarii unitare pe S sau SSD??(Acum sunt salarizata pe economist S II).
Am si eu o mica problema. Am 3 salariati care si-au depus declaratiile de avere si interese in mai 2009.Acum s-au inscris intr-un sindicat. La declaratia de avere nu au modificari. Trebuie sa refaca si declaratia de avere sau numai pe cea de interese??? Va multumesc.
Discuție ajutor deces
Buna ziua,

Am si eu un salariat caruia i-a decedat copilul. Copilul avea 2 luni. Intrebarea mea este daca institutia ii poate acorda ajutor de deces si in ce conditii (baza legala).

Va multumesc
Va multumesc tuturor pentru informatiile date.


Ok.
Dar eu care am facut 4 ani la zi, si din cate stiu eu nu am prins pe sistemul Bologna (perioada de studiu 2003-2007 finalizata cu examen de licenta pe care scrie economist licentiat) in care categorie ma incadrez??
Buna ziua,
As dori si eu parerea dumneavoastra cu privire la diferenta dintre studiile superioare si SSD (studii scurta durata). Se face cumva vreo referire la ele in legea salarizarii unice?? Va multumesc.
lucrez intr-o institutie de stat si vreau sa stiu daca sunt obligata sa fac masteratul pentru a fi platita pe studii superioare in continuare. La ora actuala pe baza acelei diplome de licenta sunt platita pe studii superioare.