avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Activitate nasty

Activitate nasty

as dori sa-mi spuneti daca sunt pensionat anticipat partial mai pot lucra ca si administrator de bloc?????am decizia incepand cu data de 1 iunie 2012 si as vrea sa stiu si legea care imi interzice sa pot lucra pe langa pensia anticipata...merc i...
scuze,nascuta pe 22 august 1955 si am 35 ani lucrati ,anul acesta in toamna voi avea 36 ani lucrati...doresc sa stiu daca ma pot pensiona anticipat ...cand si cam cat ar fi procentul de penalitate?
am intrat pe seitul lapensie.com, dar este cam generalizat...multumiri anticipate..!!!
ma numesc- Nastasescu Rodica -,anul nasterii mele 1955,am deja 35 ani lucrati.-- as dori sa stiu cand ma pot pensiona anticipat partial si cum pot calcula cu aproximatie cat va fi pennsia..stiu doar ca am carte de munca dar este la sediul central la bucuresti ,nu la cluj unde este filiala la care lucrez...deci nu pot sa-mi calculez singura....unde ma pot adresa ptr calcul pensie...??multumiri anticipate.!!
Răspuns la discuția pensionare anticipata
subiectul cu pensia anticipata si cei 21 ani lucrati nu-mi apartin mie..scuze dar este postat gresit pe spatiul meu de forum...si la numele meu de nasty...asa ca va rog sa nu luati in considerare acea intrebare postat de nasty cu cei 21 ani lucrati si culmea si 5 copii!! nasty care sunt eu ,am 34 ani lucrati si doar doi copii casatoriti .
- deci ca sa fiu bine inteleasa, sunt nascuta ,eu ,nasty, in 22.08.1955 am 34 ani lucrati ,deci stagiul de cotizare este ok...si doresc sa stiu daca ma pot pensiona anticipat anume cand mai exact si care este penalitatea la calculul pensiei...multumesc.

sunt nascuta in 22.08 1955 si am 34 ani lucrati ,as dori sa stiu daca pot sa ma pensionez anticipat si cand anume? si daca da ,cat este penalitatea la calculul pensiei?