avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 155 soluții astăzi
Forum Activitate buze

Activitate buze

Răspuns la discuția cesiune contract cosmote
Multumesc,am vorbit cu cei de la firma de recuperare si astept sa-mi trimita pe mail documentele.
Am avut un abonament cosmote si l-am incheiat anul trecut. Desi mi-au spus ca nu mai am de plata nimic se pare ca a ramas o factura neplatita dar care la mine nu a ajuns. Acum dupa aproape un an am fost sunat de o firma de recuperare creante ca as avea de plata o anumita suma. Se poate face o contestatie ceva,trebuia sa fiu instiintat cu privire la aceasta cesiune?
Multumesc!
Multumesc frumos! Se poate incheia si contract de voluntariat?
Buna ziua, in timpul concediului de crestere copil persoana in cauza poate desfasura activitati de voluntariat?
Multumesc frumos pentru toate informatiile.
Data de nastere a copilului este 30 martie 2012, mentionez ca durata concediului de crestere a copilului este de 2 ani. Mi s-a impus ca sa ma intorc la serviciu mai devreme, daca nu, nu o sa mai fie nevoie de mine.
Dupa terminarea concediului de crestere copil, cat timp este obligata unitatea angajatoare sa ii continue contractul de munca unei persoane?
Se pot calcula penalitati la sumele calculate in urma unei cercetari administrative privind unele cheltuieli de scolarizare?
Multumesc frumos pentru informatie!