avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 323 soluții astăzi
Forum Activitate crina26

Activitate crina26

pentru un opel din 2000, 1600 cmc si 270.000 km la bord, care este procentul maxim pe care il poate oferi un asigurator (Omiasig). vinovatul este alt sofer care si-a recunoscut vina, iar masina este in service de o saptamana si sta degeaba pentru ca asiguratorul nu stie ce valoare sa despagubeasca. mentionez ca masina are urmatoatrele daune...capota, radiator, bara si faruri. multumesc mult
Discuție despagubiri rca
buna ziua. doresc sa aflu care este legea despagubirii in caz de accident. mai exact, care este procentajul sau cat la suta trebuie sa acorde asiguratorul daca nu eu sunt vinovatul. sotul meu a avut un accident in urma cu o saptamana. i-a fost taiata fata . celalalt sofer si-a recunoscut vina si pe cale amiabila au fost la asigurator, Omiasig, sa faca actele necesare. problema este ca masina a fost dusa in service de o saptamana dar cei de la asigurare nu au dat nici acum drumul la dosar pe motiv ca nu stiu ce suma de despagubire sa acorde. la masina trebuie schimbata...bara, faruri, capota si radiator. va rog mult sa-mi spuneti care este procentajul despagubirii, sau daca trebuie sa fim despagubiti 100%. multumesc mult
buna ziua. as dori sa stiu ce trebuie sa contina o cerere adresata inspectoratului scolar general al inspectoratului scolar judetean prin care se solicita echivalarea actului de studii pentru liceu. va multumesc
nu are act aditional, salariul i s-a marit e adevarat , are fisa postului. va multumesc mult pentru sfaturi.
buna ziua. problema pe care o lansez il are in discutie pe sotul. acesta munceste de 6 ani la aceeasi firma. initial s-a angajat ca sofer distribuitor, apoi a luat si gestiunea depozitului. dupa 3 ani a vrut sa-sidea demisia, dar patronul respectiv i-a oferit o promovare...functia de director. de 3 ani ocupa acest post, dar de curand a aflat ca pe cartea de munca este incadrat tot cu functia de sofer-conducator auto. dar el nu mai este sofer de 3 ani, ci se ocupa de tot ce tine de postul de director. va rog mult daca puteti sa-mi oferiti un sfat, sau cum poate sa faca sa i se recunoasca munca depusa in ultimii 3 ani, pentru ca a ocupat un post la care nu are nicio dovada. motivul pentru care nu i s-a trecut in cartea de munca postul de director a fost acela ca nu are studii superioare. exista o alta denumire a ceea ce face el? sa poata fi trecut in CV totusi experienta pe care a acumulat-o in acesti ani? multumesc mult.