avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Activitate Goran Carmen

Activitate Goran Carmen

Multumesc frumos.O zi buna
Buna ziua,
Nu vreau sa-mi deschid o firma, vreau sa lucrez ca si angajat. Ce pot face eu intr-o firma? Ce drepturi am? Ca ce m-a pot angaja?
Buna ziua,
Lucrez in domeniu din 1998. Da, am lucrat ca si lucrator desemnat. In total 20 ani
Am terminat Facultatea de stiinte economice ( Bucuresti ), Master in Managementul Resurselor Umane( Bucuresti), Master in Managementul securitatii si sanatatii in munca ( Petrosani Facultatea de Mine,Petrol si Gaz )
-curs SSM 1998 ITM Ploiesti
- curs SSM 2007 ITM Bucuresti
- curs coordonator ssm 2008 INCDP Bucuresti
- curs postuniversitar evaluarea riscurilor INCDPM in colaborare cu- Universitatea din Petrosani - 8 saptamani -2008
- curs postuniversitar Securitatea muncii - 8 saptamani INCDPM in colaborare cu Universitatea din Petrosani - 2008
- curs postuniversitar Auditul securitatii - INCDPM 8 saptamani - 2011
Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum pot iesi din firma fiind asociat cu 50% procente?
Am creditat firma, sediul social este in apartamentul meu. Pot sa ies ca parte pagubita? Ca sa mut sediul social celuilalt asociat ce trebuie facut?
Buna ziua,

Am un contract de prestarii servicii cu o firma de contabilitate. Au trecut 6 luni de cand a preluat firma si nu am nici o evidenta contabila sa stiu cum stau sunt pe minus , pe plus nu stiu nimic dar ea este platita la zi. Zilele trecute am insistat sa-mi prezinte registrul de casa si mi sa raspuns ca ce atata graba, "ca ea nu joaca dupa cum ii canta clientul ".
Tot ea este suparata cand i-am spus ca reziliez contractul.
Cum pot sa-mi i-au actele de la acea firma? cum ma sfatuiti sa procedez?