avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate camy20

Activitate camy20

Răspuns la discuția Divulgarea declaratiilor
multumesc frumos
Răspuns la discuția Divulgarea declaratiilor
Multumesc ptr raspuns....unde pot face o sesizare privind acest aspect?
buna ziua....revin si eu cu intrebarea,poate un politist care ancheteaza un dosar in cercetare,sa divulge declaratiile partilor implicate,altor persoane care nu au nici o calitate in acel dosar?multumesc ptr raspuns
Răspuns la discuția Inselaciune?
multumesc frumos ,Domnul avocat.....inca o intrebare,politistul care ancheteaza acest caz,poate da detalii despre continutul dosarului si altor persoane care nu sunt implicate in aceasta ancheta?poate politistul fi tras la raspundere daca face acest lucru?
Răspuns la discuția Inselaciune?
sunt acuzatii pe nedrept,aduse de un infractor recidivist(camatar),iar mai mult nu am ce detalia,saptamina trecuta,am primit o citatie de la politie,unde aveam calitatea de faptuitor,dosar care nu era inregistrat la acea data la parchet.stiu ceea ce a declarat in plingere si mai stiu despre martora pe care o pune sa minta,ptr ca mi-a spus ceea ce intentiuoneaza sa faca cu mult inainte de a face plingerea.Nu au nici o dovada,este acuzatia lui....iar martora(amanta)....au mers impreuna la sectia de politie....ei nu au probe sa-si sustina acuzatia,eu nu am probe sa sustin ca ei mint....intrebarea meaera. daca pot fi acuzat de insalaciune in cazul de fata
are dreptul un politist care cerceteaza un caz penal,sa dea informatii din acel dosar unui cetatean care nu face parte din dosar?in ce situatie poate face publice informatiile dintr-un dosar aflat in cercetare?
Răspuns la discuția Inselaciune?
sustine ca mi-a dat suma de 60000 de euro,si ca eu i-am promis ca-i cumpar un ap scos la licitatie de o banca.....repet....nu are nici un fel de dovada in acest sens.....doar aceasta asa zisa martora!
Discuție Inselaciune?
buna seara,va rog daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.....un asa zis,,prieten"
imi face plingere la politie unde spune ca mi-a dat o suma uriasa de bani,ptr ai achizitiona un bun....nu are nici o dovada in acest sens,nimic scris,dar si-a luat ca martor amanta ca sa-i sustina acuzatia.pot fi acuzat de insalaciune?
Răspuns la discuția Audienta la procurorul general
cum obtin adresa?de unde?
aveti dreptate,domnule avocat.....toata stima si respectul ptr dvs....este vorba de o citatie neinregistrata la parchet....nu stiu cat de corect este acest aspect,ca un oarecare lucrator din politie ,sa te citeze ca faptuitor....fara sa faca nici un fel de ancheta....probabil ca persoana care a facut reclamatia,il cunostea pe domnul politist