avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Activitate luci6775

Activitate luci6775

Discuție somaj creditare
sunt somer ce conditi trebuie sa indeplinesc ca sa iau un credit pentru a infiinta o firma
Discuție divort
sunt casatorit de 8 ani sotia mea are un copil din prima casatorie si sm facut cu ea inca un copil , ea nu a lucrat niciodata, eu am avut un apartament si masina inainte de casatorie pe care leam vindut si am luat o casa cu gradina in curte am facut actele si am trecuto si pe sotia mea in acte am inceput alta casa dar este la rosu am fost plecat mult timp in portugalia sa trimit bani acasa in acest timp sotia mea a gasit un amant de vreo 2 ani cu care este si acum. eu ii trimiteam bani si ea se distra .acum ca am venit acasa si nu mai are bani a bagat divort si vrea jumatate din avere ,. spuneti-mi si mie ce pot sa fac ca sa nu cistige la proces nimic din avere va multumesc
am inchiriat un apartament si cei de la finante mia trimis ca trebuie sa platesc impozit pe venit si mie si sotiei deci pe un venit platim de doua ori
bunaziua spunetimi si mie daca am stat acasa 2ani in concediul potnatal pentru cresterea copilului angajatorul este obligat sa imi ofere acelasi post pe care lam avut si inainte,si ce lege ,nr,articolul ,aliniat
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
in legatura cu concediul post natal am stat 2 ani acasa si angajatorul este obligat sa-mi ofere acelasi loc de munca . spuneti-mi ce articol si ce aliniat este . multumesc!
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
va rog spunetim si mie daca am stat acasa 2 ani in concediu post natal angakatorul e obligat sa-mi ofere acelasi loc de munaca pe care l-am avut inainte?