avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Activitate flori1981

Activitate flori1981

buna ziua
am si eu o intrebare
la un bar am preimit o fact :
1. bere 80st x2.59 lei+tva 19%
2. bere -20 x2.21+tva 19%
intrebare este cum inreg bonusul de la pozitia doi
multumesc
Răspuns la discuția Completare registr inc si plati
evidenta este tinuta electronic RJIP manual ptr ca-l face programul
buna seara
am si eu o intrebarea in registru jurnal de incasari si plati se trec toate operatiunile sau pot trece totalu zilei respective (ex : daca am 2 incasari 50 lei si 100 pot trece docum chitanta total 150 )
comisioanele bancare se trec
multumesc
Buna seara
Vreau sa fac si eu o suspendare de contract in perioada 15.09.2016-31.10.2016
Cum sa procedez?
1. salariatul sa faca cere pe proria raspundere catre administrator, unde specifica motivul
2. el a trecut probleme personale in cerere
si pe baza cererii semnate de catre administror cum precedez ??????
Unde gasesc un formular de decezie
Multumesc
Buna ziua
Ma poate lamuri cineva? La articolul de mai jos
" Partile consimt ca in derularea tranzactiilor aratate in prezentul contract sa instituie un plafon de creditare in sarcina Cumparatorului, care reprezinta suma maxima ce poate aparea ca sold in fisa de cont client a cumparatorului si este stabilit de parti la suma de 5000lei. Depasirea acestui plafon da dreptul vanzatorului sa refuze orice comanda ulterioara de livrare a produselor pana la plata integrala a produselor deja livrate."
Cum se calculeaza penalizarile
Facturile neachitate sunt emise astfel :
15.02.2016 = 2400 ron
02.03.2016 = 1660 ron
28.03.2016 = 3005 ron
20.04.2016 = 1500 ron
Multumesc
Discuție Contract
Buna ziua
Ma poate lamuri cineva? La articolul de mai jos
" Partile consimt ca in derularea tranzactiilor aratate in prezentul contract sa instituie un plafon de creditare in sarcina Cumparatorului, care reprezinta suma maxima ce poate aparea ca sold in fisa de cont client a cumparatorului si este stabilit de parti la suma de 5000lei. Depasirea acestui plafon da dreptul vanzatorului sa refuze orice comanda ulterioara de livrare a produselor pana la plata integrala a produselor deja livrate."
Cum se calculeaza penalizarile
Facturile neachitate sunt emise astfel :
15.02.2016 = 2400 ron
02.03.2016 = 1660 ron
28.03.2016 = 3005 ron
20.04.2016 = 1500 ron
Multumesc
pentru angajare se cere obligatoriu cazier
Discuție Factura storno
Buna ziua. Pe date de 07.01.2016 am preimit o fact.storno (din decembrie cu tva 24%)reprez valoare piesa la schimb. Intrebarea mea este in ce cont o inregistrez. Lucrand in saga ps am inregitrot-o pe nedefinit , cu 01.01.2016, am schimbat si programul .
Multumesc
Răspuns la discuția contract colaborare
multumesc ma refer la un ii, care doreste sa incheie contract de colaborare cu anumiti clienti
buna ziua
cine imi poate spune si mie care este legea care prevede incheierea de contracte de prestare service
va multumesc