avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate alinda

Activitate alinda

Răspuns la discuția avocat din oficiu
Va duceti la Baroul de care apartineti cu o cerere prin care solicitati un avocat din oficiu si cu fluturasul de salariu/ cuponul de pensie/ somaj prin care dovediti ca nu va permiteti un avocat ales
mda, nici eu nu stiu:)=D>...sper sa ne raspunda cineva....si eu am pus aceeasi intrebare sub alta forma....incredibil, cred ca este singura informatie care nu se gaseste pe google#-o
Buna!
un prieten castiga bani prin intermediul internetului. Promoveaza anumite site-uri din strainatate, iar in urma accesarii acestora de catre vizitatori, prietenul meu este recompensat corespunzator ( procedeu cunoscut ca pay per click). banii ii sunt virati intr-un cont deschis la o banca nationala. cum ar putea impozita acesti bani? cum poate fi calificata aceasta activitate? pentru impozitare are nevoie sa se fi constituit ca si pfa? trebuie sa mentionez ca nu are nici un contract semnat, doar a dat un sign up la cei care acum il platesc.aceasta procedura cu sign up, are oarecum valoare de contract electronic, nu???
va rog ajutati-ma.....
...mie cel putin mi se pare un subiect foarte interesant de discutie, avand in vedere ca toate site-urile alea gen "fa bani pe net" care apar la google in dreapta, asa functioneaza...
astept parerile voastre...:)