Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit sau taxe la bani din Adsense
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit sau taxe la bani din Adsense

Buna ziua! As dori sa stiu daca ma poate lamuri cineva referitor la banii proveniti din publicitatea online de la Google, programul Adsense. Se opreste vreun impozit sau taxe si din aceste castiguri sau nu? Daca se opreste,ce se opreste, unde se declara si unde se plateste ? :)) Am tot cautat pe net si nimeni nu pare sa stie mare lucru. E drept ca nici eu nu prea imi dau seama la ce categorie de castiguri se pot incadra acesti bani:-/
mda, nici eu nu stiu:)=D>...sper sa ne raspunda cineva....si eu am pus aceeasi intrebare sub alta forma....incredibil, cred ca este singura informatie care nu se gaseste pe google#-o
"Veniturile realizate din strainatate se supun impozitarii prin aplicarea cotelor de impozit asupra bazei de calcul determinate dupa regulile proprii fiecarei categorii de venit, in functie de natura acestuia.”
www.avocatnet.ro/content/art...

Pentru firme detalii aici [ link extern ]
PopescuGherghe, utilizator
Iulian81 a scris:

Buna ziua! As dori sa stiu daca ma poate lamuri cineva referitor la banii proveniti din publicitatea online de la Google, programul Adsense. Se opreste vreun impozit sau taxe si din aceste castiguri sau nu? Daca se opreste,ce se opreste, unde se declara si unde se plateste ? :)) Am tot cautat pe net si nimeni nu pare sa stie mare lucru. E drept ca nici eu nu prea imi dau seama la ce categorie de castiguri se pot incadra acesti bani:-/

da' ce v-a apucat sa declarati asa ceva?:rolleyes: ... luati banii, trageti caciula pe urechi si vedeti-va de treaba!B-)
ContSters123067, utilizator