avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit sau taxe la bani din Adsense
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit sau taxe la bani din Adsense

Buna ziua! As dori sa stiu daca ma poate lamuri cineva referitor la banii proveniti din publicitatea online de la Google, programul Adsense. Se opreste vreun impozit sau taxe si din aceste castiguri sau nu? Daca se opreste,ce se opreste, unde se declara si unde se plateste ? :)) Am tot cautat pe net si nimeni nu pare sa stie mare lucru. E drept ca nici eu nu prea imi dau seama la ce categorie de castiguri se pot incadra acesti bani:-/
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 06:49, 15 Noiembrie 2010
mda, nici eu nu stiu:)=D>...sper sa ne raspunda cineva....si eu am pus aceeasi intrebare sub alta forma....incredibil, cred ca este singura informatie care nu se gaseste pe google#-o
"Veniturile realizate din strainatate se supun impozitarii prin aplicarea cotelor de impozit asupra bazei de calcul determinate dupa regulile proprii fiecarei categorii de venit, in functie de natura acestuia.”
www.avocatnet.ro/content/art...

Pentru firme detalii aici [ link extern ]
Ultima modificare: Luni, 15 Noiembrie 2010
PopescuGherghe, utilizator
Iulian81 a scris:

Buna ziua! As dori sa stiu daca ma poate lamuri cineva referitor la banii proveniti din publicitatea online de la Google, programul Adsense. Se opreste vreun impozit sau taxe si din aceste castiguri sau nu? Daca se opreste,ce se opreste, unde se declara si unde se plateste ? :)) Am tot cautat pe net si nimeni nu pare sa stie mare lucru. E drept ca nici eu nu prea imi dau seama la ce categorie de castiguri se pot incadra acesti bani:-/


da' ce v-a apucat sa declarati asa ceva?:rolleyes: ... luati banii, trageti caciula pe urechi si vedeti-va de treaba!B-)
Ultima modificare: Luni, 15 Noiembrie 2010
ContSters123067, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitare venit online RinatisDinoro RinatisDinoro Salutare, ma numesc Robert si imi generez profitul din activitati online. O parte din banii pe care ii fac vin prin AdSense iar restul de la cei pt care ... (vezi toată discuția)
Impozit dividende primite intr-o tara non-ue Andrei_Micu Andrei_Micu Potrivit noului cod fiscal impozitul pe dividende primit de la o firma din Romania va fi de 5% de la 2017, cu retinere la sursa. Intrebarea mea este: Acest ... (vezi toată discuția)
Persoana fizica vs elance vs fisc vs adsense :) mironsavan mironsavan Hello, Eu sunt programator de cativa ani si in 2011 mi-am deschis un cont pe elance si AdSense. In aprilie am fost si mi-am declarat veniturile ca Persoana ... (vezi toată discuția)