avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate a.l.

Activitate a.l.

Răspuns la discuția imposibilitate plata rate
va multumesc pentru sfaturi.
creditele au avut 1 an dobanda fixa iar dupa variabila (nu se puteau lua cu dobanda fixa)
Răspuns la discuția imposibilitate plata rate
va multumesc? cererea oficiala o trimit la bcr constanta sau bucuresti si cu confirmare de primire
buna ziua. am doua credite de nevoi personale (un credit facut acum 2 ani celelalt acum un an) impreuna cu sotia la BCR cu ipoteca pe o casa (este a bunicii mele). am avut o rata de de 800 euro in total la ambele credite care a crescut la 1145euro. ratele sunt toate platite la zi. problema mea este urmatoarea: sotia este insarcinata in luna 7 si nu mai poate munci, am fost la ofiterul de credite al bancii sa solicit o reesalonare, mi-a comunicat verbal ca rata poate scadea cel mult la 1050 euro, insa saptamana trecuta am primit de la bcr o intiintare prin care mi se comunica marirea ratei la 1270 euro.
in aceasta situatie ce pot face? daca se ajunge la executare silita in afara casei pusa garantie si a propririi salariului ce mi se mai poate intampla(nu am nici un bun imobil sau mobil pe numele meu, al sotiei sau al bunicii). adresa mea este la parinti, ei nu au girat cu nimic, se poate indrepta si impotriva lor.
va multumesc