avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate macho

Activitate macho

Si visul sa terminat
Ce greu a oftat.
Buna.Daca nu vinde pana trece in cealalta lume sau vei ramane unicul copil tu vei mosteni tot.
Răspuns la discuția femei batute de catre soti
Multumesc e bine de stiut ca exista totusi omeni care ne pot ajuta. Multumesc inca o data.=D>=D>=D>=D>=D>
Răspuns la discuția femei batute de catre soti
Foarte mare dreptate aveti d-na avocat rusinea de scandal grija pentru copii sau mai bine spus multe o facem pentru linistea copilor.Eu am trecut prin multe pentru copii nu am vrut sa aiba soarta mea. Dar sunt vinovata nu trebuia acum ma dau cu capul de pereti .Din cauza certurilor baiatu a picat bacul in vara dar sper sa treca acum si sa ajunga mai departe.Este usor de spus dar greu de facut .Sunt sute de femei in aceasta situatie dar putine au curaj de a incepe un scandal.Acesti oameni violenti pentru a fi crezuti ca sunt nevinovati sunt in stare de orice. E cumplit si umilitor sa traiesti asa mai ales cand esti fara servici fara bani .Dar am citit undeva ca nu conteaza de cate ori cazi conteaza de cate ori te ridici. Putine suntem care la batranete facem acest pas ne complacem in aceasta situatie speram ca va lua sfarsit dar ne amagim singure. avem noroc de tastatura ca ne descarcam sufletul . O zi buna tuturor
Răspuns la discuția femei batute de catre soti
da cred ca nu are legatura cu criza.Dar oameni sau inrait mai tare nu mai exista bun simt ce sa mai vorbim de aplicarea legi. Posibil insa acum sa ma fi trezit eu la realitate.Pacat:sorry:
Buna ziua.Cine ajuta femeile batute violenta in fam este pedepsita cu o amenda.Dar sotul poate fi tras la raspundere prin tribunal?Cred ca sunt femei agresate cu sutele dar de rusine tote tac si suporta sau nu au bani sa scoata certificat medico legal.De cand suntem in criza mai toata lumea inebuneste.Pana acum nu am vrut sa cred ca banul este totul am crezut ca o casnicie se bazeaza pe respect in primul rand.Am crezut ca tot ce zboara se mananca dar cred ca la 40 ani trebuie sa aterizezi fortat ca sa te trezesti:D Am citit intr-un ziar local ce bine stiu sa ajute fundatiile aceste femei si ce bine sunt aparate de agresiuni cititi presa gratuita de la iasi frumos articol.
buna seara. Pentru a putea primi autorizatie de constructie trebuie sa aveti 500mp drumul trebuie sa fie de 7m.Mai trebuie sa aveti acte si pe drumul de servitute.Daca ati cumparat numai terenul si nu va cedat si drumul de servitute dar sa aveti dreptul pe toata portiunea de drum nu numai in dreptul parcelei cumparate.Dar nu verbal act notarial si cartea funciara a drumului.Cine cumpara teren trebuie sa fie foarte atent legile sau modificat . dar cine parceleaza teren poate lasa drum de 7mp explicandui cumparatorului situatia si sa se inteleaga la pret . Foarte mare atentie pentru cei care vor sa construiasca .Trebuie verificat terenul daca nu se afla in zona protejata sau poate trece magistrala de gaz.Sunt foarte multe lucruri de aflat inainte de a cumpara un teren.In unele zone trebuie sa ai 12mp de la casa pina la axul drumului.Si distanta intre vecini trebuie sa fie destul de mare depinde de constructie.
E bine ca a putut pleca si nu sunt copiii minori.Sfatul meu de neprofesionista este sa convingeti tatal sa va vanda dv o parte din casa.Acesti oameni care dupa atatia ani :((nu merita sa mai purtam manusi cu ei.Dar trebuie sa respectam legea.Noi cele care am stat cu ei suntem vinovate chiar si cu motive bine intemeiate.Viata merita traita.;)
Răspuns la discuția Comunitatea de bunuri
Nu cred ca exista lege ca dupa 5 ani devine bun comun un bun cumparat inainte de casatorie. Dar mai sunt uni care cred in acest lucru.Dar vreau sa citesc si eu aceasta reglementare.