avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Activitate tatu-bianca

Activitate tatu-bianca

Răspuns la discuția recuperare creante
buna ziua! deci pana la urma imi puteti spune ce se va intampla?Concret va rog. O parerea a dvs daca se poate. Multumesc mult!
Răspuns la discuția recuperare creante
si ce se va intampla daca voi fi data in judecata?o sa trebuiasca sa platesc cva?sau mama mea va patii cva?imi puteti spune mai multe va rog! Multumesc
buna ziua! am si eu o problema. in mai 2008 am facut un contract cu o comp. de telef.mobila,pe numele meu,eu pe atunci eram eleva(am dat contractul de casa a mamei mele care are alt nume deoarce a divortat)si dupa cateva luni mi a venit o factura de 210 ron si nu am platit o.De ceva timp mi au trimis somatii o firma de recuperare,iar astazi am primit o instiintare ca daca in 3 zile nu platesc suma de 1400 ron voi fi data in judecata sau executata silit. Imi puteti spune ce pot face pentru a nu fi executata silit sau data in judecata? Va mentionez k nu lucrez si nici nu am nicio proprietate pe numele meu. Multumesc mult!
buna ziua!as dori sa mi spuneti de ce acte am nevoie pentru a importa bauturi energizante?va multumesc
buna ziua!am si eu o problema si as dori daca se poate sa mi spuneti unde trebuie sa ma duc pentru a o rezolva. eu stau cu mama mea intr un apartament la etajul 4. si de cativa ani cei de la et.4 sunt in conflict cu seful de scara deoarce nu se repara acoperisul iar noua, cei care stam la et4 ne ploua in casa.cum spuneam e o problema care tine de mult timp.acum 2 ani, familia mea a reparat acoperisul din banii proprii dar cum nu a fost decat partea noastra reparata s a infiltrat apa si a inceput din nou sa ne ploua in casa.si de cateva zile, de cand cu ploile acestea dese,a inceput in bucatarie sa ne ploua foarte tare, va dati seama k s a dus vopseaua, peretele, si o parte din mobila am mutat o, aparatele electrocasnice nu le mai putem folosi,daca nu stam acasa sa adunam apa risca sa ajunga pe hol si sa fie mai rau. si pe 'stimabilul' sef de scara il doare in cot de acesta problema, avand in vedere ca fiecare locuinta plateste in fiecare luna 10 lei pt reparati,nu doreste sa ne spune ce se intampla cu banii aceia, si cand solicitam banii aceia pentru a repara acoperisul ne spune ca pe noi sa nu ne intereseze ce se face cu banii aceia, si ne da raspunsuri de genul'pai cu ce bani credeti ca se intretine asociatia'. dar acum o luna a luat hotararea singur de a plati un zugrav pt a zugravi interiorul scarii, si spune ca banii pt zugravit i a dat din fondul acela de reparatii,iar acum avem scara zugravit dar ne ploua in casa.daca doreste vreun locatar de la et4 sa vorbeasca cu dansul in legatura cu situatia noastra, incepe sa urle la oameni si sa ii insulte. spuneti mi va rog ce pot face k nu se mai poate traii intr o asemenea situatieX-(. va multumesc