avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... acte pentru a importa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

acte pentru a importa

buna ziua!as dori sa mi spuneti de ce acte am nevoie pentru a importa bauturi energizante?va multumesc
Cel mai recent răspuns: Florin Lucian Manolescu , Consultant managementul calitatii 13:45, 16 Iulie 2009
Eu vă răspund din punct de vedere al protecţiei consumatorilor.Produsele pe care doriţi să le importaţi trebuie să aibă buletine de analiză în primul rând şi declaraţie de conformitate.Ele astfel trebuie să fie conform unei norme europene pentru a fi bune de consum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen georgi27 georgi27 Buna ziua. Am o rugaminte, daca se poate sa-mi spuneti va rog, daca pot comercializa bauturi sustinatoare de efort, daca in statutul firmei am comercializare ... (vezi toată discuția)
Modificare analize laborator Sabin01 Sabin01 Buna ziua, Trebuie sa ma angajez la o companie in strainatate si acestia mi-au dat o lista de analize pe care sa le efectuez. Una din ele, la ficat, ... (vezi toată discuția)
Avize magazin mixt Costy S Costy S Buna ziua, Pentru un magazin mixt, (cod caen 4711 Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi ... (vezi toată discuția)