Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... acte pentru a importa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

acte pentru a importa

buna ziua!as dori sa mi spuneti de ce acte am nevoie pentru a importa bauturi energizante?va multumesc
Eu vă răspund din punct de vedere al protecţiei consumatorilor.Produsele pe care doriţi să le importaţi trebuie să aibă buletine de analiză în primul rând şi declaraţie de conformitate.Ele astfel trebuie să fie conform unei norme europene pentru a fi bune de consum.