avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Activitate Adela29

Activitate Adela29

Buna ziua! In cazul in care la institutie publica avem bibliotecar cu studii superioare, spor vechime 10% care ar fii incadrarea? Multumesc pentru ajutor.
Răspuns la discuția administrator public
Multumesc frumos!
Ca PFA cu cod CAEN 7022 se poate angaja cu contract de prestari servicii pentru administrator public primarii?:O
Răspuns la discuția Incredintare minori
Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri !
Buna! Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. Sunt divortata din 2009 si conform sentintei civila mi sau fost incredintati 2 minori spre crestere si educare. Ex-ul are program de vizitare reconventional la domiciliul meu de 2 ori pe luna si in vacanta de vara o saptamana, ar trebui sa plateasca si pensia alimentara dar de 4 luni n-a platit. Intrebarea mea este: 1. daca vreau sa merg in strainatate trebuie sa cer acordul lui
2. daca fac CI/pasaport trebuie si semnatura lui
3. La inscrierea scolii trebuie semnatura
Va multumesc pentru ajutor
Răspuns la discuția Infintare PFA
Multumesc pentru raspuns. In cazul in care fac dovada de la Primarie ca lucreaza in domeniu atunci ar fii in regula?
Discuție Infintare PFA
Buna ziua! Cu o intrebara ma adresez daca ma poate ajuta cineva:
Sotul vrea sa infinteze pfa ca sobar si nu stiu ce acte doveditoare ar trebuii sa prezinta ca el practica meseria, are 8 clase si scoala profesionala ca tamplar.
Discuție Actiuni
Buna ziua! Doresc o informatie in legatura cu un pachet de actiuni, pe care le detine(a) tatal meu decedat in urma cu 9 ani, la [EDITAT]. Informatia de care eu am nevoie este urmatoarea: cum pot sa intru in posesia lor, doar fiind fiul legitim al decedatului?
Va multumesc anticipat, pentru timpul acordat.
Multumesc
Sunt incadrata pe baza Legii nr 330/2009 (nu stiu daca asta este corect) la referent principal cl2 treapta 2. Va multumesc!