avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate lucianx

Activitate lucianx

Răspuns la discuția evacuare
parintii sunt putin"dusi"si sunt proprietari
Răspuns la discuția evacuare
parintii sunt putin cam "dusi" ei sunt de vreo 6ani in casa pentru ca si-au pierdut apartamentul dar ei nu au nimic(acte) si nici buletin pe acea adresa.
Discuție evacuare
cum poti scoate afara din casa pe cale legala niste persoane care nu mai vor sa iasa din casa de la parinti. anume o matusa si copii ei care sunt de vreo 30ani,li s-a pus in vedere sa plece dar nu prea au de gand!politia ce poate sa faca in cazul asta?multumesc
Răspuns la discuția rate restante
multumesc anticipat pentru raspuns
Răspuns la discuția rate restante
creantele persoanelor fizice pot fi prescrise , daca da in cat timp iar daca nu cati ani te pot urmari cei de la firmele de recuperari
Discuție rate restante
buna ziua! am 3 credite la care nu mai pot plati ratele pentru ca nu mai am loc de munca. la ultimile 2 credite am declarat ca nu mai am alte credite. ce se pote intampla. metionez ca nu am casa si alte bunuri si momentan nici salar
nu prea inteleg acest raspuns
Buna ziua ! bunicii mei sunt decedati din 1985 iar tatal meu care este unic mostenitor[singur la parinti] nu a facut succesiunea nici pana azi si nu are de gand sa o faca, mentionez faptul ca e putin ca bolnav psihic , casa este in continua stare de deteriorare. intrebarea e daca se poate face cumva succesiunea direct pe mine cu sau fara acordul lui?